MENU

Піднесена і земна: 155 років від дня народження Ольги Кобилянської

2547 0

155 років тому, 27 листопада 1863 в румунському місті Гура-Гумора в багатодітній родині секретаря повітового суду Юліана Кобилянського народилася дочка, Ольга, майбутня видатна українська письменниця, член Спілки письменників СРСР.

Мати Ольги, Марія Вернер, була родичкою німецького поета-романтика Захарія Вернера. Будучи німкенею за походженням, з любові до Юліана Кобилянського вона опанувала українську мову і прийняла греко-католицьку віру. Сім'я з метою отримання дітьми гімназійної освіти переїжджає з Гура-Гумори в місто Сучаву. Тут Кобилянські знайомляться з сім'єю місцевого священнослужителя і письменника Миколи Устияновича. Дочка Устияновичей Ольга починає дружити з Ольгою Кобилянською. Дружба цих дівчат зберіглася на все життя.

Читайте також: "Він дійсно був одруженим із літературою". 180 років із дня народження Івана Нечуя-Левицького

У віці 18 років Ольга Кобилянська потрапляє в цікаве оточення видатних жінок. Це художниця Августа Коханівська, доктор Софія Окунівська, письменниця Наталя Кобринська. Подруги радять Ользі розвивати свій письменницький талант. Свої перші оповідання вона пише німецькою мовою. Потім з'являються твори українською мовою: "У неділю рано зілля копала", "Земля", "Акорди", "Жебрачка".

З 1891 року Кобилянська живе в Чернівцях. А в 1903 році трапляється нещастя – Ольга виявляється паралізованою через ускладнення застудного захворювання. Свої твори вона пише, лежачи в ліжку. У 1940 році Ольгу Кобилянську приймають до Спілки Письменників СРСР. З приходом німецьких військ в Україну важко хвору письменницю заарештовують в Чернівцях. Вона фізично не змогла покинути окуповане місто. 21 березня 1942 року Ольга Кобилянська померла в німецькому полоні в результаті загострення своєї хвороби.

Читайте також: Жизнь порой такая несправедливая: умер физик Леон Ледерман

За творами Ольги Кобилянської і сьогодні ставлять театральні вистави в Україні і далеко за її межами. Тема інтелігенції кінця дев'ятнадцятого століття проходить через усю творчість письменниці. Новели й романи Ольги Кобилянської включені до шкільної програми українських шкіл, її талант досліджують літературознавці Європи і далеко за кордоном.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Інтелект


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини