MENU

Проти посадових осіб держави має бути порушена справа через тиск на УПЦ, – заява групи нардепів 

8359 9

23 народні депутати звернулися до МВС із заявою про злочин посадових осіб держави проти релігійних прав і свобод громадян та священнослужителів Української Православної Церкви.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат Андрій Деркач, опублікувавши копію документа.

 

Депутати вважають, що дії посадовців зокрема підпадають під статтю 161 Кримінального кодексу України – порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань.

Читайте также: Береза: Украинский парламент – это микс из "Игры престолов" и "Государя"

"У своїй сукупності дії посадових осіб держави спрямовані на умисне порушення гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян та священнослужителів Української Православної Церкви залежно від їх релігійних переконань, що містить ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 161, 356, 365 КК України", – йдеться у заяві.

Зокрема, автори заяви вважають, що втручання влади у церковні справи є підтвердженням стрімкого згортання демократії в Україні.

"Одним з фактів цього є силові спроби влади провести так званий Об’єднавчий Собор Єпископів, учасниками якого мають бути представники Церкви та державні діячі, з метою встановлення державного контролю над внутрішньо церковними справами. Це не перша спроба втручання влади у справи церкви: керівники держави вже намагалися примусово зібрати Єпископат Української Православної Церкви в будівлі колишнього музею Леніна", – наголошується у заяві.

Ще більше занепокоєння депутатів викликає діяльність правоохоронних органів, які напередодні президентських виборів були перетворені на репресивний інструмент.

"На превеликий жаль, сьогодні дзвони в церквах дзвонять рідше, ніж представники СБУ та губернатори дзвонять Єпископам Української Православної Церкви, вимагаючи від них діяти за вказівкою", – повідомляється у заяві.

Заяву до МВС підписали 23 народні депутати, зокрема Андрій Деркач, Юрій Бойко, Олександр Вілкул, Єгеній Мураєв, Нестор Шуфрич та інші.

Стаття 161 Кримінального кодексу Украни: "Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками". Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, або образа почуттів громадян у зв'язку з їхніми релігійними переконаннями.

Покарання – від штрафу до 8-ми років позбавлення волі.

Стаття 356 ККУ: "Самоправство". Самовільне, всупереч установленому законом порядку, вчинення будь-яких дій, правомірність яких оспорюється окремим громадянином або підприємством, установою чи організацією, якщо такими діями була заподіяна значна шкода інтересам громадянина, державним чи громадським інтересам або інтересам власника. Карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до трьох місяців.

Стаття 365 ККУ "Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу". Умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб. Карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до десяти років.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини