MENU

Київ нарешті вшанував Ґедройця – рушія польсько-українського примирення

3665 0

Київська міська рада пeрeймeнувала вулицю Твeрську на чeсть Єжи Ґедройця. Про це повідомляє історик Олександр Зінченко

Eмоційні промови Данила Лубківського та Миколи Княжицького, зусилля багатьох нeбайдужих людeй і складна, алe eфeктивна взаємодія з міським головою та дeпутатами киівського парламeнту протягом минулого року – всe цe дало потрібний украінській столиці рeзультат!

Читайте також: Сьогодні – 15 роковини смерті публіциста, який запропонував термін "Розстріляне відродження"

Вітаємо усіх співпричeтних!

Дякую, Пане Редакторе!

Дякую всім, хто підтримав нашу ідею!

Ґедройць боровся за українську незалежність словом – на сторінках часопису "Культура". Він робив для української культурної дипломатії у світі більше, ніж багато хто з українців. "Розстріляне відродження" видав Ґедройць, і саме він є автором цього – тепер крилатого – визначення для знищеного Москвою покоління українських геніїв слова.

Як переконати поляків, що їм нема чого робити у Львові та Луцьку? Ґедройцю знадобилося кілька десятиліть, аби фраза "Без незалежної України не буде вільної Польщі" лягла в основу східної політики нашої західної сусідки.

Читайте також: Одну із центральних вулиць Львова закликають назвати на честь Яцека Куроня

І саме тому Польща стала першою країною, яка визнала українську незалежність у 1991 році. І це розпочало "ефект доміно" у справі визнання нашої незалежності в світі – чого так не вистачало сто років тому.

У Росії свого Ґедройця не було. І тепер ми маємо справу з військовою російською агресією. Польщу від Росії відрізняє те, що там був Ґедройць. І завдяки Ґедройцеві ми маємо з Польщею значно менші проблеми, ніж із Росією.

Без Ґедройця до московського "Крим – наш!" ми б зараз мали ще й варшавське "Львів – наш!" Але саме Ґедройць переконав поляків у безперспективності та небезпечності такого підходу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ЗІНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини