MENU

Де навчатись, якщо не хочеш жити у великому місті

4581 0

Так, життя в обласному центрі помітно додає можливостей, але маленькі міста теж мають свої переваги: нижча вартість житла й харчів, чисте повітря і якісна освіта за адекватні гроші. Викладачі в таких ЗВО зазвичай можуть приділяти більше уваги кожному окремому студенту чи студентці: охочих навчатися тут зазвичай менше, ніж у Києві, Харкові чи Львові.

Розповідаємо про заклади вищої освіти, які розташовані в невеликих містах і можуть похвалитися якісним рівнем викладання.

Національний університет «Острозька академія»

Перший ЗВО в Україні та Східній Європі, заснований ще 1576 року князем Василем-Костянтином Острозьким. Від початку академія працювала як слов’яно-греко-латинська школа і мала в навчальній програмі традиційні для середньовіччя сім вільних наук: музику, риторику, геометрію, діалектику, арифметику, астрономію і граматику. Першим її ректором був письменник Григорій Смотрицький. За зразком академії пізніше створювали школи в Луцьку, Львові та інших містах. Через релігійні та історичні перипетії вона була ліквідована й закрита в 1636 році, щоб знову відкритися вже в часи незалежності України.

Наразі Національний університет «Острозька академія» за рейтингом U-Multirank посідає 8 сходинку серед університетів України і готує фахівців у галузі англійської філології, журналістики, економіки, культурології, філософії, права, психології, політології та інших спеціальностей.

Ціни навчання за рік стартують від 12 900 ₴, на заочному відділенні – від 6 450 ₴. Університет також отримує державні замовлення на підготовку спеціалістів, тож сюди можна вступити на бюджет.

Адреса: Рівненська область, м. Острог, вул. Семінарська, 2

Читайте також: Где взять время на образование: правило 15 минут

Національний університет державної фіскальної служби України (м. Ірпінь)

Заклад освіти заснували ще в 1921 році. Тоді виш називався Український торф’яний технікум, а його випускники отримували звання інженерів. Ректорську посаду обіймав член Академії наук України Б. Клопотов.

У 1996 році технікум пішов на підвищення й отримав нову назву – Український фінансово-економічний інститут. У 1999 році ЗВО отримав статус Національної академії державної податкової служби України відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів. Черговим рішенням уряду академію перетворили на Національний університет державної податкової служби України у 2006 році.

Виш посідає 124 сходинку в рейтингу університетів «Топ-200 Україна» за 2018 рік. Заклад співпрацює з іноземними університетами і готує фахівців різних спеціальностей: міжнародне право, міжнародні відносини, журналістика, право, комп’ютерні спеціальності, менеджмент, облік і оподаткування й низка інших.

В університеті працюють відділення з підготовки аспірантів і докторантів, військова кафедра. Є можливість вступити на бюджет. Вартість навчання – від 15 230 ₴ на денній формі, від 7 200 ₴ на заочній.

Адреса: Київська область, м. Ірпінь, вул. Університетська, 31

Білоцерківський національний аграрний університет

Заклад освіти заснували в 1845 році, коли Вінницьку гімназію перевели до садиби графа Браницького в Білій Церкві. Туди ж переїхали навчальні матеріали й бібліотека. На території сучасного БНАУ функціонували православний храм та окремі гімназії для чоловіків і жінок. Згодом гімназія стала технікумом, трохи пізніше – політехнікумом і сільськогосподарським інститутом. Трансформації завершилися в 1995 році, а з 2007 університет набув статусу національного.

БНАУ має широкий спектр спеціальностей: екологія, ветеринарна медицина, філологія, право, харчові технології, лісове господарство тощо.

Мінімальна ціна за рік навчання на денній формі становить від 9 900 ₴, на заочній – 6 700 ₴. Є можливість навчатися за державним замовленням.

Адреса: Київська область, м. Біла Церква, вул. Соборна, 8/1

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Заснований у 1930 році Інститут соціального виховання відкрив чотири факультети: біологічний, соціально-економічний, техніко-математичний і мовно-літературний. З 1933 року заклад реорганізували в Уманський педагогічний інститут. З 1964 року університету присвоїли ім’я поета Павла Тичини.

Наразі заклад освіти налічує 11 факультетів: початкової освіти, історичний, іноземних мов, фізики, математики та інформатики й інші. Також до ЗВО входить Інститут економіки та бізнес-освіти. Вартість року навчання на денній формі починається з 7 320 ₴, на заочній – від 5 600 ₴. Виш реалізовує програму подвійного диплома спільно з іноземними партнерами з Польщі, Болгарії та Португалії.

Адреса: Черкаська область, м. Умань, вул. Садова, 2

Читайте також: Книги замість університету: як вчитися за допомогою домашньої бібліотеки

Бердянський державний педагогічний університет

Історія вишу бере початок у 1872 році: тоді в Бердянську заснували чоловічу класичну гімназію. Трохи пізніше на базі гімназії створили технікум. 1932 року з’явився вчительський, а потім і педагогічний інститут. 2002 року заклад отримав сучасну назву, ставши університетом.

Виш входить до рейтингу найкрасивіших навчальних закладів, адже виконаний у нормандському стилі.

БДПУ готує спеціалістів з таких спеціальностей: початкова освіта, середня освіта, економіка, право, менеджмент, журналістика, соціальна робота, підприємництво, торгівля та біржова діяльність тощо. Вартість навчання: від 9 500 ₴ – за денну форму, від 6 000 ₴ – за заочну.

Адреса: Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Катерина КУСЬКАЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини