MENU

В останні два десятиріччя Китай виріс з країни третього світу у провідну державу світу

3811 6

Останні два тижні розгортається черговий етап американсько-китайської торгівельної війни. Назвемо її показово просто - битва при Хуайвеї.

В останні два десятиріччя Китай виріс з країни третього світу у провідну державу світу. Ще не перший номер, але вже не другий.

Поки сотні мільйонів китайців витягували зі злиднів, сотні мільйонів представників середнього класу західних країн раптом почали відчувати, що вони вже не середній клас і їм ледь вистачає грошей на свої колишні блага. Глобалізація призвела до того, що у бідних країнах з'явились сотні мільйонів вже не голодних людей, але зроблено це було коштом середнього класу західних країн.

Читайте також: Китайские палочки, сиеста и еще 20 полезных пищевых привычек, которые стоит перенять у иностранцев

Це одна з причин соціальних протестів у Франції, популярності консерваторів у Європі чи приходу Трампа до влади. З державою не підписували такий соціальний договір і вона його односторонньо порушила, допустивши таке зростання Китаю. Тепер за це доведеться платити заміною правлячих партій по всій Європі - забудьте про класичні поділи на соціалістів, лібералів та інше. Такого поки вже не буде.

Поки німецькі капіталісти радісно продають до Китаю свої технології та виробництва, до США почало доходити, що за хитрим Китаєм треба пильніше слідкувати та поставити їх на місце, бо згодом буде вже пізно.

Отже, у Канаді за запитом США затримали фінансового шефа Huawei (Meng Wanzhou, CFO), за керівництва якої компанія допомогла Ірану обходити американські санкції. Зря. Тепер вона чекає на екстрадицію до США - такий собі їх китайський Фірташ.

Китай видав інформаційну компанію у своїх ЗМІ проти США та її васала Канади. Згодом у Китаї затримали колишнього канадського дипломата Michael Kovrig, що представляв свою країну в ООН в Китаї та Гонконзі.

Читайте також: На Схід від Заходу: стереотипи замість географії

Судові процеси тепер триватимуть довго і нудно, але компанія Huawei не так проста. В Європі та США її підозрюють в занадто близьких стосунках до влади та у шпигунстві.

У всьому цьому є один позитив. Нарешті до світових еліт західних країн починає доходити до того, що Китай - це загроза і з ним треба боротись.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон ПАВЛЮШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини