MENU

Про що свідчить ностальгія росіян за совком

7618 0

У день народження генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва – політика, з ім'ям якого пов'язують останній період існування Радянського Союзу – виявилося, що кількість мешканців Росії, які ностальгують за комуністичною імперією, не зменшується, а збільшується

Згідно з результатами опитування "Левада-центру", таких шанувальників людиноненависницької держави в сусідній країні аж 66%. І це при тому, що все останнє десятиліття ностальгія за СРСР не збільшувалася, а зменшувалася. Що ж сталося?

Читайте також: Росіяни й далі живуть совковим минулим

Відповідь є простою. Росіяни стали гірше жити й менше думати. На тлі постійного погіршення рівня життя жителів Росії телевізор і політики постійно нагадують їм, яким багатим і щасливим був Радянський Союз. Реальність із відсутністю продуктів, товарів, щоденними приниженнями та війною в Афганістані залишається десь за обрієм свідомості не тільки радянських людей, що старіють, а й молодих росіян, які у СРСР ніколи не жили, але дуже хочуть.

Такому населенню можна нав'язати будь-який політичний курс. І це не жарт. У 2000 році, коли відбувався процес передачі влади від сім'ї Бориса Єльцина Володимирові Путіну кількість шанувальників СРСР в Росії становила 75% – це абсолютний рекорд за весь час досліджень. Не дивно, що в такій суспільній ситуації можна було без проблем зробити безвісного й безбарвного клерка новим президентом Росії, домогтися схвалення килимових бомбардувань Грозного й інших злочинів кремлівського режиму на Кавказі. Розворот внутрішньої та зовнішньої політики в бік шовінізму й авторитаризму був у цій ситуації справою техніки.

Читайте також: Українське суспільство хворе – про це свідчить соціологія. ІНФОГРАФІКА

Зараз головне завдання Путіна та його оточення – утримання влади, чого можна досягти тільки шляхом перетворення авторитарного режиму на тоталітарний, повного знищення інакомислення, контролю над інтернетом та ініціативою громадян. Судячи з того, скільки росіян ностальгує за СРСР, населення є готовим до рабства і збуджено аплодуватиме йому. А той, хто готовий до рабства, готовий і до війни, як до найкращого інструменту збагачення мародерів. Не випадково окупацію Криму багато хто в Росії сприйняв не тільки як "повернення в рідну гавань", а й як можливість поживитися за рахунок чужого майна. Саме ця можливість – не створювати своє, а красти чуже – допомогла більшовикам перемогти у Громадянській війні, окупувати Україну й інші країни. І саме ця можливість становить справжній фундамент ностальгії за "совком".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини