MENU

Щастя від дарування подарунків триває довше, ніж від отримання − дослідження

2770 0

Нове психологічне дослідження вчених Чиказького університету показало, що люди довше почуваються щасливими, коли дарують подарунки іншим, ніж коли самі їх отримують.

Дослідження опубліковане у Association for Psychological Science.

Психологи Ед О'Браєн і Саманта Кассірер провели два експерименти. В одному з них 96 учасників протягом п'яти днів щодня отримували $5. Частина з них мала витратити гроші на себе, а решта − на подарунок іншій людині, чайові в кафе або пожертву благодійній організації. Наприкінці дня учасники повинні були розповідати про свої почуття.

Читайте також: Дарить ли подарок, если ребёнок плохо себя вёл и другие советы детского психолога

Виявилося, що рівень відчуття щастя в людей, які витрачали гроші на себе, поступово знижувався до п'ятого дня. А ті, хто віддавали отримані гроші іншим, почувалися однаково щасливими протягом усього експерименту.

Другий експеримент дослідники проводили в онлайн-форматі. 502 учасники грали в онлайн-гру і за перемогу в кожному з 10 раундів отримували $0.05. Ці гроші вони могли залишити собі або пожертвувати на благодійність. Виявилося, що ті, хто віддавав гроші, почувалися щасливими після кожного виграшу, а учасники, які залишали гроші собі, повідомляли про нижчий рівень задоволення після кожної наступної перемоги.

Читайте також: С заботой об экологии: в Швеции выбрали "подарок года"

Дослідники пояснюють результати тим, що коли ми фокусуємося на отриманні чогось, ми порівнюємо ці результати, що знижує нашу чутливість до таких переживань. А коли ми фокусуємося на дії − даруванні чи пожертвах − ми менше порівнюємо, зате щоразу переживаємо новий акт дарування як нову подію, що приносить щастя.

Також психологи припускають, що ми менше звикаємо до щастя, пов'язаного з даруванням, бо акт віддавання допомагає нам зберігати просоціальну репутацію та підвищує відчуття соціальної приналежності та зв'язків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Юля БЕБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини