Дуже огидно, що доля українських моряків залежить від переговорів російських ворогів України – юрист
Антиросійські заходи, міжнародний прес та доля українських військовополонених.
Заходи проти агресора. Пріоритетним завданням Міністерства оборони у 2019 році буде створення морської бази та штабу ВМС України на Азовському морі. Про це заявив міністр оборони Полторак. Він пояснив, що командування ВМС має надати розрахунки щодо створення такої бази. Найбільша тут проблема – це бюрократичне затягування процесів.
Держдеп США виділить 10 млн доларів на нарощування військово-морських сил України. "США непокоять повідомлення, що Росія розміщує додаткові бойові винищувачі в Криму", – наголосив в.о. заступник голови місії США при ОБСЄ Грегорі Маркіс. У заяві наголошується, що Росія провадить кампанію з дезінформації, аби виправдати мілітаризацію Криму.
Читайте також: Близько десяти держав-членів Євросоюзу підтримують додаткові санкції проти Росії
Чорноморський флот Росії проводить навчання на підводних човнах, а російський ракетний фрегат з гелікоптером на борту рухається з окупованого Криму в напрямку Азовського моря. Стан міжнародного збройного конфлікту з РФ чомусь не завадив нас за 4 роки напрацювати "ядерну альтернативу", а тому після прийняття рішення про припинення дії Договору про дружбу з РФ, в атмосфері таємності було укладено угоду з російською компанією "ТВЕЛ", яка продовжує контракт на поставку ядерного палива на більшість енергоблоків українських АЕС до 2025 року, а це пряма залежність від РФ 60% нашої енергетичної системи. "Спроби обмежити присутність американської Westinghouse на українському ринку спрямовані на створення умов, за яких американська компанія може взагалі піти з України". На думку Клімкіна, угода здатна звести нанівець усю роботу з просування Україною санкцій проти РФ.
Міжнародна підтримка. США підтримували ідею проведення зустрічі в рамках Будапештського меморандуму, однак цю ініціативу відхилила Москва. Про це заявив Курт Волкер. "Вона відмовилася, тому що стала єдиною країною, яка порушила Будапештський меморандум, який був форумом, на якому подібна ситуація мала бути врегульована". Та фішка полягає в тому, що відмова РФ жодним не означає неможливість зібратись на консультації разом з іншими гарантами для напрацювання спільної політики проти агресора. Це і є втілення ідеї Женева+. Паралельно Нідерланди розглядають можливість позову проти Росії до міжнародного суду у справі збиття "Боїнга" рейсу MH17, хоча аналогічний позов вже 4 роки як могла подати сама Україна.
Тим часом, Рада ЄС продовжила, але, на жаль, не посилила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2019 року. Італію переконали не блокувати продовження санкцій. Не дивно, коли італійська компанія Bertolaso підтвердила факт поставки в порушення санкцій промислового обладнання для нового заводу агрофірми "Золота Балка" в окупованому Криму. Є інформація, що італійські фірма Innotec, Robino&Galandrino, Gortani теж там присутні. У січні ж в Україну прибуде група військовослужбовців ВМС Великої Британії для визначення допомоги та планування спільних військових навчань.
Читайте також: Ми зараз здаємо найголовніший екзамен в історії своєї країни – Казанжи
Військовополонені. Дебати задля звільнення українських моряків тривають. 20 з них вже визнали себе військовополоненими і вимагають відповідного поводження від російської влади згідно з Женевською конвенцією.
Міжнародний комітет Червоного Хреста надіслав запит до РФ щодо надання своїм представникам доступу до українських моряків. Путін ж на своїй прес-конференції заявив, що за дорученням Порошенка Медведчук прилітав в РФ, щоб обговорити долю моряків. На що отримав відповідь що це можна буде обговорити після завершення судових процесів.
Медведчук згодом підтвердив слова Путіна, але заявив що робить це "не за дорученням, а на прохання" Порошенка. Дуже огидно, що доля українських моряків залежить від переговорів російських ворогів української держави. У той же час, у Мінській групі Україна пропонує Росії провести обмін заручників у форматі 22 на 22 і 79 на 19 5 січня. Але мова тут йде не про моряків. Також посольство США в Україні та ЄС закликали РФ звільнити кримськотатарського активіста Едема Бекірова та усіх українських політв'язнів. Стан Павла Гриба погіршується, він практично втратив зір, погіршилася пам’ять.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки