MENU

Як українська мова торує свій шлях в інтернеті

1307 1

В інтернеті нема кордонів по землі, кордони проходять за мовою. Тому всі рейтинги "за айпішником", за "місцем проживання" у випадку України дають збій. Українськомовних запитів у пошуковиках всього десь третина від російськомовних, зрозуміло, що українські сайти будуть у нижній третині будь-якого "спільного" рейтингу, й не кожен рейтинг переймається тим, аби вичленувати відвідувачів з Росії та інших руськомирських країн. Цього можна було б уникнути, якби від самого початку домен UA адміністрували інші люди, однак це фантастика, двадцять років тому інших було взяти ніде. Сталося як сталося – домінування російської і двомовність останнім часом.

Читайте також: Приємної українізації! Зносьте російську

Але варто почати розглядати українськомовних як цілком окремий сегмент інтернету – виявиться, що їх уже більше, ніж, скажімо естонців чи латишів (пальцем у небо, не дивився цифр, бо їх і нема, просто за відчуттям), і вони цілком заслуговують на особливу увагу всіх уважних панів, аж до поштових спамерів, й український сегмент просто розвивається із затримкою десять років, не повторюючи баґів і помилок рунету та глобальної мережі. Скажімо, згаданим поштовим спамом уже займаються тільки романтики або роботи, яких забули вимкнути, – він вийшов із моди.

Десь рік уже шукаю в ґуґлі тільки українською, бо з якогось дива, не маю російської клавіатури й не знаю, як у "Лінуксі" її додати (пояснювати не треба, я вже звик). Й усе знаходжу. П'ять років тому це була немислима ситуація, й саме тому ґуґл підмішував у результати російські тексти та сайти. Цього вже нема. За щільністю українських результатів у видачі за неконкурентним запитам, знову-таки – за відчуттям, зараз у нас десь наче 2003-205 рік.

Читайте також: Чому слід купувати не лише українське, а й українською

Цей потяг, можливо, загальмований і не моторний, але він тішить своєю невідворотністю. Все буде Україна. Працюємо над цим.

Так, цей запис спровокований плачами щодо музичного рейтингу "Ютубу". Це генеральний закон для всіх рейтингів, чому б він мав не працювати тут? Справжню картину дасть рейтинг не за айпі, а за мовою. Але й він не дасть, бо українці не заморочуються зі встановленням української мовою операційної системи та бравзера. Як поставили в магазині, так і ходять світом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Антон САНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини