MENU

Приємної українізації! Зносьте російську

3933 0

Хочу просто поділитися радістю.

(Ні, я не буду вчергове нити, що найукраїнськіші українські ЗМІ вимагають здавати тексти двома мовами, без додаткового гонорару за переклад).

Читайте також: Розділяй і владарюй: чому російська соцмережа так перейнялася українською мовою

Я сьогодні знесу розкладку російської мови на комп'ютері. Можу собі дозволити.

Нещодавно уявила, скільки часу і нервів економлять, наприклад, американці, яким не доводиться сто разів перемикати розкладку клавіатури – українська-російська-англійська... Чи ставили вони колись апостроф комбінацією клавіш із чотирьох символів? Або потрійними акордами з перемиканням мови, інколи ой як фальшиво зіграними. То чого я маю? І – я не ставлю.

Уже кілька місяців апостроф теж ставлю однією клавішею. Літеру "ґ" теж однією, а не двома. І тире я вже давно ставлю без кодів і коли хочу поставити тире, а не сподіваюся, що воно саме поміняє той дефісик на тире. Я навіть знаю, як поставити лапки саме тієї форми, якої вимагає сьогодні мій мінливий жіночий настрій.

Друзі у твіттері підказали, як значно спростити своє клавіатурне життя. Й оскільки не всі вже перевчилися на айтішників, то поділюся, як це зробити за один простий крок: поставити розкладку Ukrainian Unicode 2.0 Тут її можна завантажити й усе написано, що робити.

Читайте також: Російську "на автоматі" – "удаліть в карзіну"

І тоді, як у казці про Попелюшку, клавіша "ё" стає апострофом, довге тире – правий альт і мінус, середнє тире – правий альт, правий шифт і мінус, а російські букви можна набирати, затиснувши правий альт. Останнє мені сьогодні підказали добрі люди. Там ще багато дивовижних речей.

Приємної українізації). Зносьте російську, вона вам більше не потрібна;)

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини