MENU

Сисоєнко: МОЗ повністю провалив реалізацію закону про трансплантацію

777 0

Політика ціною життя. У наступному році трансплантація в Україні не відбудеться! Так вирішив Уряд, а парламент не спромігся захистити людей. 

В червні цього року парламент прийняв новий "Закон про трансплантацію", який з 1 січня 2019 року повинен вступити в дію, а нині діючий закон втратить чинність.

МОЗ повністю провалив реалізацію цього закону. 

З 29 підзаконних актів, які Уряд мав розробити та затвердити для введення закону, в дію не затверджено жодного! Досі не створено і Єдину державну інформаційну систему трансплантації.

Тобто, Урядом не сформовано жодних умов для введення в дію нового Закону про трансплантацію. А з 1 січня припиняється дія закону, за яким зараз в Україні відбувається щороку близько 130 операцій через родинну трансплантацію.

Читайте також: Обов’язкове страхування лікарських помилок врахує інтереси лікарів, медичних закладів, і головне – інтереси пацієнтів

Відповідно, всі операції з трансплантації в Україні припиняться! Лікарі, які приймуть рішення про трансплантацію з 01 січня 2019 року будуть порушувати порядок трансплантації анатомічних матеріалів людини, що тягне за собою кримінальну відповідальність!

З 01 січня наступного року в Національному Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України не призначено жодної операції з трансплантації. При тому, що черга на трансплантацію розписана на чотири місяці вперед! Багато з цих пацієнтів – діти! Загалом, зараз трансплантації в Україні потребують близько 5 тисяч людей на рік.

Тому, вчора весь день в парламенті я разом з колегами по комітету присвятили тому, що намагалася відтермінувати введення нового закону про трансплантацію на один рік, щоб Уряд зміг підготувати всі необхідні нормативно-правові акти, а також продовжити ще на рік дію чинного закону, аби люди не стали заручниками його бездіяльності. 
В останній сесійний день цього року парламент ще мав шанс врятувати ситуацію!

На жаль, народні депутати проголосували за мораторій на ринок землі, тарифи, рейдерство, але не за те, що стосується життя і здоров’я людей. 

Читайте також: Богомолець: В Україні відсутня державна програма профілактики та лікування онкозахворювань

Разом з колегами робили все, що могли, до останньої хвилини роботи парламенту розраховувала, що голова Верховної Ради поставить законопроект на голосування. Але цього не відбулося...

Не депутати мали виходити з такою ініціативою. Ми свою роботу виконали, – прийняли необхідний закон!

Уляна Супрун мала б пояснити, чому не виконали закон і звертатись до парламенту про допомогу.... за голосування мав би боротись саме МОЗ, не допускаючи страшних наслідків своєї бездіяльності, а потім за провал прийнятих парламентом законів, написати заяву і піти у відставку! 

Але для цього має бути совість і смійливість...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ірина СИСОЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини