MENU

Терпіння і такт: як треба діяти по відношенню до вірян Московського Патріархату в Україні

1223 0

Після того, як "московський бар'єр" перестав відгороджувати українське православ'я від світової родини православних церков, на Помісну Православну Церкву в Україні лягла особлива відповідальність духовної опіки всіх православних вірян нашої країни, включаючи і тих, хто належить до громад Московського Патріархату.

І Патріарх Варфоломій і Блаженіший Митрополит Епіфаній, зрозуміло, що не вдавалися до "симетричних дій" стосовно Московської Церкви, яка заборонила своїм священикам співслужити з кліриками Вселенського Патріархату та Православної Церкви в Україні. Єдине, що Предстоятель Київської Церкви не згадує Московського Патріарха за літургією, бо Собор РПЦ наклав на всіх вірних ще Київського Патріархату анафему. Таїнства і священство РПЦ для Помісної Церкви в Україні були і є чинними.

Читайте також: Життя після Томосу: головне – не забути про Бога

Тепер, у новій, з точки зору канонічного права, ситуації кардинально зростає вплив кожного православного парафіянина в Україні, бо голос кожного члена громади тепер має реальне значення при обранні юрисдикції.

Вже сьогодні кілька громад на Поділлі та Буковині своїми рішеннями шляхом голосування перейшли з Московської до Київської Церкви.

Цей процес значно посилиться після офіційного вручення Патріархом Варфоломеєм Томосу про помісний статус Православної Церкви в Україні Блаженішому Митрополиту Епіфанію, 6 січня наступного року. Однак немає жодної потреби прискорювати переходи громад зовні.

Читайте також: Протистояння триває: навіщо Україні потрібна власна церква

Влада, політики мають виявити терпіння, так і повагу до вірян, не втручаючись у справи віри. Зрозуміло, що це жодним чином не стосується випадків україножерської пропаганди у церквах; допомоги терористам та окупантам; незаконного зведення споруд, як це, наприклад, має місце у садибі Національного історичного музею; морального терору вірних; завдання шкоди національному культурному надбанню України тощо.

Не буде нічого страшного у тому, якщо доформування єпархій Київської Церкви триватиме, нехай і кілька років. Так само це стосується і процесу визнання нашої Церкви іншими 13, (Константинополь вже визнав), православними церквами світу.

Головне бо вже зроблено – Православна Церква в Україні на рівноправних засадах належить до повноти світового православ'я.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Костянтин МАТВІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини