MENU

Якщо до фінансування бюджетних видатків не долучиться НБУ, то хороводити навколо новорічної ялинки будемо тільки ми. Не обмінний курс

3030 0

У кінці нинішнього року ми спостерігаємо незвичну відсутність для цього періоду зростання обмінного курсу національної валюти. 

Звичайно ж, не Новий рік був щороку збудником таких коливань, а недобра практика виконання бюджету, коли значні бюджетні кошти витрачалися в останні декади року. А знаходяться кошти державного бюджету в Національному банку. І вони покидають НБУ, коли кошти бюджету витрачаються. Традиційно на таке масштабне вливання перед Новим роком реагує обмінний курс. 

Читайте також: Почему 2018-й оказался для гривни удачным

Минулого року впродовж грудня курс долара зріс на 3%. Бо минулого року за грудень урядовий рахунок НБУ "схуд" на 49 млрд. грн. (з 54,1 до 5,1 млрд. грн.). У нинішньому грудні немає чим "худнути". Уряд увійшов у грудень із залишком коштів 17,2 млрд. (втричі менше минулого року і найменше за останні чотири роки). Поповнити кошти за рахунок позик все складніше. У цьому році залишився один аукціон для залучення коштів.

Читайте також: Сценарий развития экономики и государственных финансов до 2024 года

І якщо до фінансування бюджетних видатків у тій чи іншій формі не долучиться НБУ (за повідомленнями, рекордному залученню коштів минулого тижня передувало виділення коштів комерційним банкам), то хороводити навколо новорічної ялинки будемо тільки ми. Не обмінний курс.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Віктор ПЕНЗЕНИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини