MENU

Сертифікація вчителів – величезний шанс заявити про себе на всю країну та знайти кращу роботу

1005 0

Ілюстративне фото

Немає сенсу ще й ще раз повторювати про жалюгідне становище вчителів у нашій країні, про те, посадовий оклад учителя-початківця у 2018 році був на межі прожиткового мінімуму, а через декілька днів опуститься за цю межу. Усі ми про це знаємо і це розуміємо, про це говорили і писали на різних форумах. Мова про інше.

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про сертифікацію педагогічних працівників. І хоча воно ще не оприлюднено в офіційних джерелах, з коментарів міністерки освіти і науки України зрозуміло, що Положення практично не зазнало змін у порівнянні з тим варіантом, який було винесено для громадського обговорення. Не страшно.

Громадськість намагалась донести свої думки до міністерства, їх не почули, а може й почули, але не врахували. Але й не про це мова. Ми ж знаємо в яких реаліях ми живемо та працюємо. І це обговорення проекту Положення – ще одне тому підтвердження.

Читайте також: Учитель працює в умовах тотальної недовіри, яку як державну політику репрезентує МОН

Хочеться сказати про інше – про нові можливості для талановитих педагогів. Ні, не про 20 відсотків до посадового окладу, і не про те, що буде шанс підвищити категорію. Вони не вартують тих зусиль, які затратить вчитель, щоб пройти сертифікацію.

Мова про те, що створюється база електронних портфоліо вчителів початкових класів–учасників сертифікації. А це – величезний шанс заявити про себе на всю країну. 

Освітні заклади у нашій країні дуже різні. Є школи, які ледве зводять кінці з кінцями, і де вчитель купує і крейду, і дидактичні посібники, а часом бере з собою бутерброд, щоб дати голодній дитині. Я знаю таку школу, працював в ній, пам’ятаю тих колег. Є школи, в яких батьки збирають якісь кошти і роблять невеличкі доплати вчителям. Не працював у таких, але знаю про їх існування. І є школи, як правило приватні, які організовані за останніми вимогами, де у класах навчається по 10-15 учнів, і в яких зарплатня вчителя може сягати і 40 000 гривень на місяць. Таких шкіл стає в країні все більше і більше, адже розшарування суспільства не припиняється. 

Читайте також: На жаль, тривалий час педагоги-практики не звертали належної уваги на соціальний досвід дитини – Громовий

Сертифікація вчителя – це шанс зайняти своє місце саме в одній з таких команд. Там велика конкуренція. Беруть кращих з кращих. І попит на вчителів є. Це шанс вибратись із злиднів, не працювати по 53 години на тиждень, коли тягнеш клас і ГПД одночасно. Це можливість із родиною переїхати на нове місце і мати змогу винаймати житло та ще й жити гідно. Це – шанс, який дає держава. 

Тож, молоді й талановиті, ви можете завдяки міністерству освіти і науки змінити своє життя. Ви можете довести, що ви – кращі. Удача супроводжує сміливих. Хай вам пощастить.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ОНАЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини