MENU

Чи правда, що чоловіки більше страждають під час застуди ніж жінки

12120 0

Існує стереотип, що чоловіки під час хвороби — застуди чи грипу, сильно “переграють” свої симптоми та часом здаються занадто безпорадними. Тому дружинам, мамам та бабусям доводиться доглядати за ними наче за дітьми.

Є феномен, що пояснює таку поведінку — “чоловічий грип” або англійською “man flu”. Коли чоловіки схильні “перебільшувати” симптоми застуди, невеликої слабкості чи легкі симптоми грипу, в більшості випадків навіть демонструвати відверту безпорадність. Для жінок цей стан має свою назву — звичайна застуда.

Дослідники шукають наукове підґрунтя цього феномену. Адже деякі хвороби та стани дійсно відрізняються між чоловіками та жінками. До прикладу, біль через ішемічну хворобу серця ми відчуваємо по-різному — чоловіки, як правило, мають класичний "ударний" біль у грудях, а жінки частіше відчувають нетипові симптоми, такі як нудота або задишка. Так само може бути із застудою та грипом.

Читайте також: Які щеплення варто зробити дорослим, окрім планових

Поки великих репрезентативних досліджень на цю тему немає. Більшість результатів досліджень зібрані в цьому огляді (https://goo.gl/1rcBkr):

Жінки можуть мати іншу реакцію на вакцини, які захищають від грипу. В дослідженні щеплення від грипу викликало більше місцевих і системних реакцій та кращу імунну відповідь у жінок. Тестостерон може відігравати певну роль в цьому процесі, оскільки чоловіки з вищим рівнем тестостерону, мали більш низький рівень антитіл (https://goo.gl/jX4tp9, https://goo.gl/tT629y).

В одному з досліджень, в якому аналізували дані за 6 років — дорослі чоловіки мали більш високий ризик госпіталізації через грип, ніж жінки (https://goo.gl/mQGyEe).

Було виявлено, що чоловіки частіше помирають від грипу у порівнянні з жінками, незалежно від інших наявних захворювань (https://goo.gl/rF8WTt).

В цілому науковці схиляються до того, що різниця у хворобі та відчутті симптомів може виникати через гормональні відмінності. Втім, ще потрібно багато досліджень, аби краще дослідити ці відмінності та їхній вплив на імунну систему.

Читайте також: Як зміцнити імунітет під час холодів

У будь-якому випадку, грип — серйозна хвороба! Нагадую найбільш ефективні шляхи захисту від грипу:

  • Вакцинуйтесь від грипу. Щеплення можна робити протягом всього епідсезону.
  • Часто та ретельно мийте руки. 
  • Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  • Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей. 
  • Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.
  • Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.
  • Не лікуйте грип самостійно! Обов’язково проконсультуйтесь зі свої лікарем.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Уляна СУПРУН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини