MENU

Чи справді корисні розвантажувальні дні?

2992 0

Якщо навіть ви наберете зайві кіло після святкових застіль – боротися з ними голодуванням не має жодного сенсу.

Найчастіше про розвантажувальні дні люди згадують після щедрих застіль під час новорічних свят, сподіваючись скинути те, що наїли. 

Насправді голодні розвантажувальні дні, так само як і монодієти (гречана, яблучна, сирна, кефірна, м'ясна і т.д.) не мають сенсу. І не тільки не корисні, а навіть шкідливі. 

Читайте також: Чому помело варто додати до зимового раціону – дієтолог

Ваше харчування має бути збалансованим кожного дня – намагатися компенсувати переїдання голодуванням нерозумно. Крім того, дивно вірити в те, що можна за один голодний день якось вирішити проблему зайвої ваги, якщо ви переїдали протягом тижня.

Для цього є кілька причин:

1) Набрати багато жиру за 1-2 дні застіль досить проблематично. Щоб додати 1 кг жиру, вам потрібно з'їсти на 7 тис. кілокалорій більше за норму (це приблизно 3 кг олів'є з майонезом або 14 плиток шоколаду!). Збільшення цифр на вагах – це не жир під шкірою, а їжа в кишечнику та залишки в тканинах води через надлишок солі, жиру та цукру. Якщо повернутися в звичайний нормальний режим харчування, то рідина поступово зійде. Тому "екзекуції" ні до чого.

Читайте також: Поради дієтолога: як не набрати зайві кілограми на новорічні свята

2) Після дня голодування ви побачите зменшення ваги тіла, але це буде всього лише короткочасна втрата води. Жир в такий спосіб і в такій кількості не зменшиться. Самообман – не кращий товариш.

3) Брак калорій, вітамінів і мінералів буде для організму більш шкідливий, ніж попередні застілля. Якщо вас так турбує з'їдений надлишок, то розумніше компенсувати його невеликим дефіцитом калорій наступні кілька днів.

Наприклад, ви можете пару днів поїсти нежирну рибу, овочі, каші, кисломолочні продукти і невелику кількість фруктів. Розподіліть ці продукти протягом дня на 4 прийоми їжі і не голодуйте. Тривале низькокалорійне харчування призводить до уповільнення обміну речовин і поступового збільшення відсотка жиру в організмі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Світлана ФУС, дієтолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини