Поради дієтолога: як не набрати зайві кілограми на новорічні свята
Давайте напередодні Нового року поговоримо про святкову їжу. А також про те, як правильно харчуватися, добре почуватися та отримувати задоволення від їжі, щоб не змінювати свій гардероб після свят.
Так, це той випадок, коли ми їмо вночі або пізно ввечері, коли ходимо в гості, де вже ніхто на їжу дивитися не може, але, тим не менш, столи ломляться від різноманітних страв, тому що так треба зустрічати свято… де розваги – це сидіння за столом і їжа, їжа, їжа…
Під час свята ми відчуваємо свободу та розкріпачення від буденних турбот і на певний час змінюємо усталені звички й правила. Але хочу нагадати всім, що така святкова їжа – не остання в нашому житті. Будь-який продукт або страву, що стоїть на столі, ми можемо купити, приготувати і з'їсти, коли захочемо.
Читайте також: Чому грейпфрут такий корисний – дієтолог
Шлунок середньостатистичної людини без проблем може перетравити до 500 г їжі. Якщо буде більше від цієї кількості – ми відчуватимемо невелику тяжкість в шлунковій зоні, нам стане важче дихати, почне тиснути пояс. І вже захочеться не веселитися, а піти поспати.
Раджу дотримуватися кількох простих правил харчування на новорічні свята:
Не голодуйте перед тим, як сядете за святковий стіл. Їжте протягом дня, дотримуйтеся режиму. Тоді не доведеться накидатися на все і з'їдати одразу багато. Це загрожує переїданням і великою кількістю зайвих калорій. Голод в цій ситуації поганий супутник – адже ви просто вгамуєте його і не зможете насолоджуватись святковими стравами. Травна система потрапить під удар, їй буде важко впоратися з такою кількістю отриманої за один раз їжі.
Якщо передбачається довге святкування і їжі буде багато – робіть перерви, вставайте з-за столу між прийманнями їжі. В цей час потрібно рухатися, а не сидіти за столом, в очікуванні чергової страви. Так вірогідність переїдання різко знижується.
Робіть вибір, що їсти. Наприклад, складаючи свою порцію їжі до однієї частини будь-якої м'ясної або рибної страви – беріть дві частини овочів. Намагайтеся вибирати нежирні сорти м'яса, вони дають ситість, довго перетравлюються, забезпечують організм білком. Якщо такої можливості немає і ви потрапили за стіл, де салати тільки з майонезом, тоді визначте для себе відразу порції страв, якими наповните свою тарілку і хочете з'їсти. І не обов'язково куштувати все, що приготовлено – це точно призводить до переїдання.
Я раджу приділити більше уваги не кількості страв, а їхній якості. Нехай "тазик" олів'є і оселедець під шубою замінять, наприклад, салат з креветками і запечена у фользі риба. Так, у нас новорічна традиція їсти олів'є на ніч, але хіба ви хочете через традицію набрати зайві кілограми?
Отож отримуйте естетичне задоволення від їжі. Їжте повільно, смакуючи кожен шматочок, ви нікуди не поспішаєте. Це також зменшує ризик переїдання, адже насичення від порції їжі приходить через 15-20 хвилин.
В перервах між прийманнями їжі пийте воду, бо зазвичай разом із святковою їжею надходить багато солі та жиру. Ваш організм потребуватиме рідини для підтримки водно-сольового балансу. Бажано не вживати солодких напоїв, вони будуть тільки посилювати спрагу. Пийте звичайну воду.
Будьте обережні з алкоголем. Він практично завжди буває на свята. Спиртні напої розгальмовують центр голоду і самі собою калорійні, особливо міцні й солодкі. Перевагу віддавайте сухому вину, яке не має багато калорій, та сприятиме кращому травленню їжі.
Читайте також: Дієтолог: У Новий рік – з правильними поглядами на "Олів'є"
З приводу солодких десертів – їх краще залишити на наступний день, на сніданок. Десерт зранку завдасть менше клопоту вашій фігурі.
І хочу ще раз нагадати – за один день жир не перетворюється в кілограми. Дійсно, після декількох застіль вага нерідко збільшується на 2-3 кг. Але не поспішайте впадати у відчай – це не 2-3 кг жиру. Найчастіша причина швидкого підвищення ваги – затримка рідини. Вона затримується в організмі, тому що солоного і солодкого було з'їдено більше ніж завжди.
Подбайте також про рух. Особливо, якщо свята мають тривалі вихідні, з’являється привід встати з дивана і вирушити на прогулянку. Віддайте перевагу прогулянці або активному відпочинку ніж "застрягнути" вдома перед телевізором.
Не відмовляйте собі в задоволенні посидіти за святковим столом разом з близькими людьми. Адже їжа не тільки задовольняє потребу в харчуванні, а також має символічне значення, стає засобом комунікації. Головне у всьому знати міру і пам'ятати, що ми відзначаємо, для чого зібралися за святковим столом і пам’ятати – їжа тільки засіб, а ніяк не мета свята.
Дійсно, за один вечір, чи навіть за декілька днів не буде кардинальної шкоди вашій фігурі, якщо не переїдати й робити своє харчування більш продуманим. Пам’ятайте – свята закінчаться, ви спокійно повернетеся до звичного життя, і я сподіваюсь, здорового харчування. Головний подарунок від себе на свята – здоров'я!
З прийдешнім Новим роком!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки