Atlantic Council: США мають змусити Путіна заплатити високу ціну за свою війну проти України
Шість тижнів тому Росія атакувала Україну у Керченській протоці, що стало головною темою міжнародних новин. У відповідь на інцидент президент США Дональд Трамп скасував зустріч на вищому рівні з президентом Росії Володимиром Путіним. Інші уряди засудили дії Кремля. Потім новинний шквал вщух. Тепер слабка відповідь Заходу означає, що Путін отримав тактичну перевагу, таким чином, вірогідність подальшої ескалації з боку Москви підвищилася.
Можна назвати останній спалах агресії проблемою, яка стосується лише України, але це нерозумно.
Кремль проводить ревізіоністську політику, спрямовану на ослаблення НАТО і Європейського Союзу. Сьогодні агресія спрямована на Україну.
Читайте також: OZY: Вторгнется ли Россия в Украину в 2019 году?
Самий розумний спосіб для США перешкодити зусиллям Путіна – змусити його заплатити високу ціну за свою війну проти України. Це можна зробити з дуже низькими для нас витратами: ввести санкції проти російських лідерів та економіки і озброїти України.
На сьогоднішній день досліджені різні варіанти санкцій, але ніхто не вказав чітко, яку зброю повинні надати Сполучені Штати, аби зміцнити оборону України. Ми повинні надати як мінімум шість, а в ідеалі дванадцять кораблів Mark VPT. Вони повинні бути оснащені не менше ніж п'ятдесятьма, а то і ста ракетами Hellfire.
Сполучені Штати також повинні надати як мінімум сто протикорабельних ракет "Гарпун". Mark V можуть бути доставлені повітряним транспортом у Маріуполь і Бердянськ, два портових міста України, розташованих на Азовському морі – недалеко від них 25 листопада Росія обстріляла українські катери.
Що дасть ця зброя?
У Сполучених Штатах зберігається велика кількість протикорабельних ракет "Гарпун" 1970-х років. Їх можна віддати безкоштовно і заощадити таким чином на витратах на зберігання. Збройні сили США використовують більш нові "Гарпун". Дальність дії "Гарпун" становить понад п'ятдесят миль, і це може стати проблемою для російських кораблів, що наближаються до Маріуполя або Бердянська, і, звичайно, для будь-якої десантної операції по висадці на узбережжі України, будь то в Азовському або на Чорному морі.
Сполучені Штати також повинні допомогти Україні посилити військово-морську присутність у Азовському морі, надавши судна Mark VPT. Український флот не може зрівнятися з російською вогневою міццю в Азовському морі. Але швидкі патрульні катери забезпечать удар, який піддасть ризику більші російські судна. Оснащені торпедами Hellfire Mark V катера можуть стати серйозною загрозою для російського флоту.
Нарешті, ми повинні також надати радарні і інтелектуальні системи, які допомогли б українським військовим відстежувати російський флот в Азовському морі. Це було б важливо для оцінки потенційної загрози і для націлювання на ці кораблі. Сенс, звичайно, не в тому, щоб спонукати Україну стріляти по російському флоту, а в тому, щоб дати їй можливість відстрілюватися після провокації, що встановить певну атмосферу стримування в Азовському морі. Сьогодні Москва грає на відсутності будь-яких військово-морського стримування.
Кремль встановив переважну військову перевагу в Азовському морі. Напавши на українські військові кораблі в кінці листопада і захопивши їх, він продемонстрував, що не потерпить зухвалої поведінки України.
Читайте також: Аtlantic Сouncil: Топ 10 рисков 2019 года
Москва користується перевагою починаючи з квітня, намагаючись задушити морські перевезення в українські азовські порти і з них, скоротивши їх як мінімум на 50 відсотків. Але її військово-морська присутність також дає Москві можливість проводити десантні військові операції проти азовського узбережжя України.
Сполучені Штати не в змозі компенсувати військово-морську перевага Москви в Азовському морі, так само як не в змозі компенсувати перевагу Кремля у війні на Донбасі. Але США могли б надати Україні ресурси, щоб створити асиметричний виклик для Москви на Азовському морі. У певному сенсі це було б схоже на надання США Україні протитанкових ракет, що багато в чому сприяло б зменшенню переваги Москви на Донбасі і переконало Київ в тому, що позиція США залишається твердою.
Реакція США на розпочату Москвою в кінці листопада ескалацію була незадовільною. Якщо нічого, крім скасування зустрічі, не буде зроблено, Путін, швидше за все, розцінить це як "зелене світло". Путін становить загрозу міжнародному порядку, і він стає все сміливішим. Зараз настав час діяти.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Оригінал – JOHN E. HERBST, Аtlantic Сouncil
Переклад – Андрій САБАДИР, спеціально для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки