MENU

Трамп бере курс на путінізм

6614 10

США переживали періоди параної та дурощів. Але такого американські президенти собі ще не дозволяли, пише в блозі НВ Фарід Закарія.

Спостерігаючи за боротьбою навколо фінансування стіни на кордоні з Мексикою, я вражений тим, як президент Трамп у певному сенсі досяг успіху. Він спромігся влаштовувати кризу на пустому місці, на національному рівні здійняти штучну надзвичайну ситуацію, паралізувати роботу уряду. Він все ще може зазнати краху, але нас мало би занепокоїти, що президент – будь-який президент – може робити те, що робить Трамп.

Давайте говорити прямо: кризи немає.  Кількість незадокументованих мігрантів у США за останнє десятиліття спадає. Кількість пійманих на тому, щоб непомітно прошмигнути крізь південний кордон, має тенденцію до зниження протягом двадцятиліття і є нижчим, ніж у 1973-му.

І як уже було вказано, куди більше людей потрапляють у США легально, а потім радше «пересиджують» тут довше терміну їхньої візи, а не проходять нелегальним шляхом південний кордон. Понад 52 млн іноземців прибуло в США легально за фінансовий 2017 рік. З цієї когорти 98,7% залишили країну вчасно, у відповідності до їхніх віз. Велика кількість тих, хто залишився, поїхали після невеличкої затримки, і в кращому випадку уряд може підрахувати, що можливо 0,8% тих, хто прибув у країну в 2017-му, залишились до середини 2018 року.

А щодо тероризму, то the Cato Institute з’ясував, що з 1975 по 2017 роки, «кількість людей, вбитих або поранених у терористичних атаках на американській землі, здійснених тими, хто нелегально перейшов кордон, становила нуль».

А щодо наркотиків, то найбільша небезпека походить від фентанілу та подібним йому субстанціям, що лежать в основі опіоїдної кризи. Більшість з них надходять з Китаю або шляхом прямої доставки до США, або контрабандистськими шляхами через Канаду та Мексику. Трамп апелював до основи цієї проблеми, наполягаючи на тому, щоб китайський уряд припинив експорт фентанілу, і це куди більш ефективна стратегія, аніж будувати фізичний бар’єр вздовж кордону з Мексикою.

Навіть Адміністрація по боротьбі з наркотиками у минулорічному звіті визнала, що в той час як південний кордон є каналом, через який у США проходить найбільше героїну, наркотики зазвичай потрапляють у країну легальним шляхом, сховані в машинах чи перемішані з іншими товарами на вантажівках. Іншими словами, стіна мало чим зарадить утриманню цього потоку.

Читайте також: Зачем Трамп пошел на вывод войск из Сирии

Та все ж Трамп спромігся зробити це питання центральним, зупинити роботу уряду і зараз може навіть задіяти механізми надзвичайного стану. Це звучить як те, на що  здатні президенти Володимир Путін, Реджеп Ердоган чи Абдель Фаттах ас-Сісі, але ніяк не голова провідної конституційної республіки світу.

В інші часи під час кризи уряду мова йшла більше про залякування людей заради розширення повноважень, або задля того, щоб закрити рот опозиції. Від законів про іноземців та підбурення до заколоту, Червоної кризи та застережень про арсенал Саддама Хусейна, США переживали періоди параної та дурощів. Оглядаючись назад ми усвідомлюємо, що ці проблеми були і близько не такими серйозними, ворог був і близько не таким сильним, а США насправді були куди більш безпечною країною. Вжиті заходи – призупинення дії громадянських прав, інтернування громадян США та негромадян японського походження, залучення нації до війни – майже завжди були жахливими помилками з катастрофічними та довготерміновими наслідками.

Читайте також: Трамп смотрит на постсоветское пространство в абсолютно путинской оптике – публицист

І все ж президентські повноваження і далі розширюються. Сучасна медіакультура спростила президентам спосіб встановлювати свій порядок денний, через що Білий дім є центральним та постійним місцем фокусу та нині отримує куди більше уваги, ніж будь-коли раніше. Трамп спромігся використати цю реальність та перетворити хороші новини на погані, перетворити безпеку на небезпеку та майже завжди одноосібно створювати національну кризу там, де її немає.

Повну версію матеріалу читайте на сайті "Новое время".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини