США попередили причетні до "Північного потоку-2" німецькі компанії про санкції
Американський посол у Німеччині Річард Ґренел попередив, що німецькі компанії, які беруть участь у реалізації проекту "Північний потік-2", можуть стати фігурантами нових американських санкцій.
Дипломат зробив це попередження у спеціальних листах, повний текст яких опубліковано на сторінках впливової економічної газети Handelsblatt. Поки що адресатами листів стали фірми Wintershall і Uniper, але в них можуть з'явитися й нові адресати.
Читайте також: Санкції нагадують РФ, що вона не "наддержава", а країна третього світу
У Німеччині, зрозуміло, сприймають листи американського посла як погрози й відмову від звичного дипломатичного формату. Але в американському посольстві стверджують, що дипломат нікому не погрожує, а просто попереджає про ризики, які постають для самих компаній, що беруть участь у реалізації проекту. Прес-секретар посла назвав його листи "недвозначним посланням американської політики", й німецьким бізнесменам – як би захищав їхні інтереси власний уряд – доведеться це враховувати.
Для нас важливо те, що у своїх листах Ґренел підкреслює, що "Північний потік-2" і "Турецький потік" позбавляють сенсу транспортування газу через територію України, що може призвести до втрати цією країною ваги в питаннях політики й безпеки та зробить сам Європейський Союз залежнішим від російських енергоносіїв.
Читайте також: Антиросійські дива угоди між Македонією та Грецією тривають
Це вже не вперше, коли інтереси України логічно збігаються з інтересами поточної американської політики. Можна, звичайно, стверджувати, що президент Дональд Трамп уникає зустрічей зі своїм російським колегою не через інцидент у Керченській протоці, а тому що Володимир Путін став для нього "токсичним" співрозмовником. А проте пояснення відмови Трампа – Керч, а не "токсичність" Путіна. Можна говорити, що американці думають не про Україну, а про власні поставки газу до Європи. Але кажуть вони про захист українського маршруту. Це і є збіг інтересів.
Збіг тим більш переконливіший, що Сполучені Штати дійсно захищають безпеку Євросоюзу й України. Чим менше російського газу постачатимуть на континент, чим менше Путін і його оточення матимуть можливостей використовувати сировину як політичну зброю, тим більшим є рівень безпеки цивілізованого світу.
Навіть якщо за газ доведеться платити вищу ціну.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки