MENU

Перші ракетні катери в складі ВМСУ з'являться в 2024-25 роках. Швидше не буде – експерт

4351 0

Ілюстративне фото

В ВМС ЗСУ гарно розуміють, що одними бойовими діями на морі досягнути перемоги у конфлікті із РФ нереально. Окупація Криму дає РФ можливість генерувати великі спроможності для впливу ситуації на морі – протикорабельні ракетні комплекси БАЛ, Бастион, системи ППО С-400, змінаша авіаційна дивізія. Реально захищати інтереси України в Чорному морі, ігноруючи по суті Крим і все що там є, концентруючись лише на морі, не вдасться.

Тому то і говорять, що на другому етапі поряд із протикорабельними ракетами різних типів базування треба розвивати здатність ВМСУ завдавати наземних ударів по російським обєктами в Криму.

Читайте також: Крылатая ракета для старого морского волка ВМСУ

"Протягом першого етапу реалізації Стратегії на озброєння надійдуть протикорабельні ракети морського, берегового та повітряного базування. Протягом другого етапу – крилаті ракети для стрільби по берегових цілях для знищення критичної інфраструктури противника під час відбиття агресії проти України".

Із іншого боку в ВМСУ абсолютно правильно поставили питання на першому етапі мати можливість реально надійно захищати берегову зону на дальність в 40 миль.

При цьому так мають вестися роботи по протикорабельному ракетному комклексу спочатку наземного, потім повітряного і далі лише морського базування.

Можна скільки завгодно говорити, що тут і зараз мають бути ракетні катери Лань. Але в наших реаліях між закладкою і спуском на воду першого ракетного катера пройде років 3.

Читайте також: Відсіч морській агресії Росії потребує нестандартних рішень

Плюс іще півроку-рік на випробування і навчання екіпажу. Не менше. МБАКи і ДШК будуть по 1,5 року. А в них і по 100 тон немає. В Лані буде від 400 і до 600 тон. Плюс іще треба вирішити завдання по інтеграції до корабля ПКР і радарів виявлення і наведення. Все що Україна із 1991 року проектувала, будувала і продавала закордон такого завдання не вирішувало.

Тому поява перших ракетних катерів в складі ВМСУ в 2024-25 роках реалістично. І швидше точно не буде.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Микола БЄЛЄСКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини