MENU

На Грушевського горить стародавня садиба, яка належала відомим київським підприємцям Бонадурерам. ФОТО

1568 0

Зараз, у Києві, на вул. Грушевського, 4Б (вже в котрий раз) горить стародавня садиба роботи відомих київських архітекторів В. Ніколаєва, О. Шварценберга та С. Рикачова, пам‘ятка місцевого значення. Про це повідомила Олена Терещенко.

Вона зазначила, що раніше були спроби її трощення (щоб завалилася). Лише великий суспільний резонанс зможе перешкодити подальшому зняттю пам‘яткоохоронного статусу та знищенню цього унікального будинку!

"У мене жодних сумнівів, що це підпал, який став можливим завдяки повному ігноруванню владою всіх рівній та так званими "правоохоронними" органами попередніх злочинів по відношенню як до цього так і до інших стародавніх будинків", – написала вона.

Читайте також: На Київщині розсипається унікальний маєток фон Мекк. ФОТО

Ця садиба становить величезну цінність як приклад ранньої забудови вулиці Грушевського поблизу вулиці Хрещатик, яка майже не збереглася, має унікальний внутрішній дворик.

Завдяки системі сходів будинок є своєрідною з’єднувальною ланкою між вулицями Грушевського та Хрещатиком і горою, на якій стоїть колишній Інститут шляхетних дівчат.

Також цей будинок є прикладом багатоетапної дореволюційної забудови Києва: проект належить відомому київському архітектору В. Ніколаєву. Але у формуванні сучасного об'єму будинку брали участь і інші київські архітектори – О. Шварценберг та С. Рикачов.

Зазначена пам'ятка є останньою будівлею в садибі відомих київських підприємців Бонадурерів, які були підданими Швейцарії.

Читайте також: В Ізяславі зникає унікальний палац Санґушків. ФОТО

Читайте також: У Києві нищать унікальну пам'ятку помислової архітектури початку 20 століття. ФОТО, ВІДЕО

Терещенко повідомила, що вже є забудовник-"інвестор" (ТОВ "Грааль", наближене до Табачника), який з 2009 року довів пам’ятку до аварійного стану, а тепер бажає винести пам'ятку з державного реєстру, щоб перебудувати її на багатоповерхівку – хмарочос!

"ТОВ "Грааль" нібито домовилося з ким потрібно, оскільки на Мінкульт вже два рази виносили питання щодо виключення цієї пам'ятки із державного реєстру. Коли науково-методична рада обговорювала питання щодо її подальшої долі, низка «пам’яткоохоронних» інститутів намагалася довести, що будівля не має цінності та її потрібно віддати ТОВ "Грааль". Скоро унікальна садиба "впаде сама"…", – додала Терещенко. 

Читайте також: Історична окраса Боярки може зникнути. ФОТО

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ТЕРЕЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини