MENU

Монетизація субсидій і соціальна справедливість

3406 3

Тема монетизації субсидій вже не перший рік експлуатується чинною владою, як маніпуляція громадською думкою. І от нещодавно Президент Петро Порошенко, зібрав "у вузькому колі" "експертів" (як висловилась одна з учасниць того вузького кола) "щоб почути щось розумне".

Своїм вольовим рішенням Петро Олексійович сказав, що "досить дурити людей і називати монетизацією те, що нею не є. Всім живі гроші на картку чи разом з пенсією! Крапка".

Що таке житлова субсидія?

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року:
"Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам – мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком."

Читайте також: Тимошенко: Ми – покоління, яке може побудувати свою Україну. У нас все для цього є

Величина субсидії залежить від величини доходу громадян, які таку субсидію отримують. Ідея полягає в тому, що плата за житлово-комунальні послуги та енергоресурси не повинна перевищувати певну величину (у відсотках) сукупного доходу домогосподарства. Тобто громадянин сплачує суму Х, яка складає певний відсоток його доходу, а держава з бюджету (читай – платники податків) доплачує суму Y. Загальна формула рахунку субсидіанта виглядає так:

Загальний рахунок = X + Y,
де Х – кошти, що сплачує громадянин,
Y – кошти, що сплачує бюджет (платники податків).

Сумма, яку сплачує субсидіант незмінна, а от сумма компенсації (субсидії) більша або менша, залежно від кількості спожитого ресурсу (газ, вода, електроенергія). Відповідно, субсидіанти не дуже й то зацікавлені в економії енергоресурсів – адже на їх особистій кишені це жодним чином не відобразиться. Але це інша історія. Зараз про інше.

Читайте також: Президентські перегони й агітація: хто порушує закон

Чинна влада, зараз в особі Президента Петра Порошенка, який за будь яку ціну прагне переобратись на другий термін, ніби то з метою спонукання субсидіантів до заощадження енергоресурсів, пропонують дану суму Y видавати живими грошима, незалежно від того, спожиті ресурси на цю суму чи ні (зекономлені кошти залишаються у субсидіанта).

Тобто Петро Порошенко спочатку заліз у кишені платоспроможному населенню, підвищивши тарифи на газ до захмарного рівня, тепер залазить в кишені платників податків і з барського плеча роздає ці гроші. Причому дивним чином така милість Петра Олексійовича припадає за 2 місяці до виборів.

Мало того, що одна частина українців сплачує повну вартість газу, яка не підтверджена жодними економічними розрахунками і доплачує за іншу частину українців, то тепер ці гроші чинний Президент використовує для дачі політичного хабаря людям аби переобратися на другий президентський термін.

Чи справедливі такі дії Петра Порошенка? Питання, схоже, риторичне...

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ТРОХИМЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини