MENU

Тернисте повернення Петлюри

2761 0

Петлюра повертається в Київ. Спочатку в назві вулиці. Тепер – у меморіальній таблиці. Незабаром – у повноцінному пам‘ятнику.

Він повертається як символ боротьби за незалежність України. У час, коли українці знову, як і сто років тому, захищають свою свободу зі зброєю в руках. Знову, як і сто років тому, від того ж ворога – Росії.

Читайте також: Скиглій замість борця: хиби "Таємного щоденника Симона Петлюри"

Петлюра повертається до українців із забуття та безмежного інформаційного моря брехні про нього. І якщо забуття з 1991-го фактично відійшло в минуле, то брехні про Петлюру не стало менше. Навіть нинішню подію, ще до її початку, встигли представити як приклад українського антисемітизму. Відкритий доступ до першоджерел, до історичної правди не спинив потоки історичної брехні. Тому що Петлюра – символ боротьби за свободу українців не лише для них, але й для Росії.

В устах Кремля це ім‘я, поруч з іменами Мазепи та Бандери, звучить із показним презирством і погано прихованим страхом. Тому, що ці імена, героїчні історії людей, які їх носили, досі мають силу мобілізувати українців на їхню кількасотлітню війну за незалежність. 

Читайте також: Антиприклад польсько-українського союзу

Пам‘ятна таблиця Петлюрі на цьому місці не лише тому, що тут починається присвячена йому вулиця. Не лише тому, що з цим місцем пов‘язані події Української революції 1917-1921. Він тут уважно спостерігає за тим, коли врешті приберуть із бульвару Шевченка пам‘ятник Щорсу, одному з тих, хто стояв на заваді української незалежності. Бо не можна бути вповні вільним, продовжуючи шанувати тих, хто вбивав нашу свободу. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини