MENU

Що дасть Україні угода з Ізраїлем

2899 0

Вчора в рамках офіційного візиту президента Порошенка до Єрусалима уряди України та Ізраїлю підписали Угоду про вільну торгівлю, пише Степан Кубів для НВ.Бізнес.

Це подія, до якої ми йшли п'ять років та провели 7 раундів переговорів, більшість з яких припали на 2016-2018 роки. Переговори завершилися торік у березні, подальші юридичні процедури тривали до листопада 2018 року, коли Кабмін схвалив остаточний текст Угоди.

Ізраїль був і залишається одним з ключових торговельних партнерів України та посідає 7 місце у ТОП-20 переліку перспективних ринків для експорту української продукції.

Двостороння торгівля з Ізраїлем уже демонструє позитивну динаміку і за неповних три роки з 2016-го до листопада 2018-го обсяг двосторонньої торгівлі товарами склав майже $2,2 млрд. Позитивне сальдо (товари) на користь України у 2016 році склало понад $300 млн, у 2017 році – перевищило $430 млн й далі зростає. Торгівля послугами теж має позитивний тренд: ось уже три роки в середньому складає близько $200 млн на рік. З цього обсягу  90% припадає саме на український експорт до Ізраїлю.

Разом з тим Ізраїль – це досить закритий ринок з високими ставками ввізного мита, зокрема для сільськогосподарської продукції, яке за окремими товарними позиціями перевищує 280% (наприклад для певних видів м'ясної продукції).

Читайте також: Угода про ЗВТ між Україною та Ізраїлем: потенціал нашого експорту. ІНФОГРАФІКА

Угодою про вільну торгівлю уряд під головуванням Володимира Гройсмана встановив довготермінові правила та орієнтири для бізнесу, але передусім – це угода для громадян.

І, як підкреслив президент Порошенко, Угода допоможе зробити життя людей в наших країнах краще, тому що це дозволить зробити товари наших країн дешевшими: українські товари – в Ізраїлі, ізраїльські товари – в Україні.

Уже зараз інтерес ізраїльських споживачів до української продукції очевидний:  Україна наростила свій експорт до Ізраїлю і навіть розширила лінійку продукції, яку постачає. Так, за 11 місяців 2018 року в нашому експорті до Ізраїлю з’явилася 251 нова товарна підпозиція, а це додаткові $6,5 млн. З 259 експортних підпозицій лише за 2018 рік по деяких зростання склало від +25% до +222%.

Ізраїль взагалі традиційно багато імпортує з усього світу, при чому основний торговельний партнер – країни ЄС, звідки надходить понад 41% усього ізраїльського імпорту. За 2017 рік ізраїльський імпорт склав понад $67,5 млрд, тому для українських виробників це можливість збільшити власні обсяги постачання. Важливо, що взаємне відкриття ринків відбуватиметься поетапно протягом  3-5-7 років, що також дозволить бізнесу ефективно підготуватися та якісно опанувати нові можливості вільної торгівлі.

З моменту набрання чинності Угодою, Ізраїль скасує ввізні мита для 9,2% сільськогосподарських товарів та близько 80% промислових товарів з України, а Україна – ввізні мита на 6,8% сільськогосподарської та 70% промислової продукції з Ізраїлю.

Читайте також: Волох: Шанс получить израильское оружие достаточно высок

З одного боку це сприятиме високотехнологічному інвестиційному імпорту з Ізраїлю для модернізації промислового виробництва в Україні, з іншого боку – український споживач зрадіє скасуванню ввізних мит на ізраїльські анчоуси, горіхи, тропічні фрукти, солодощі, соки з цитрусових тощо. Це дозволить ізраїльським виробникам зменшити вартість цих продуктів при постачанні в українські магазини.

У більш широкому плані Угода про вільну торгівлю з Ізраїлем дозволить застосувати положення Конвенції Пан-Євро-Мед та можливості вільної торгівлі у трикутнику Україна-Ізраїль-ЄС. Це означає, що українські виробники зможуть імпортувати сировину та матеріали з Ізраїлю, переробляти їх в Україні та експортувати з пільговою або нульовою ставкою мита до ЄС. Це створить є додаткові стимули для розміщення виробництва з високою доданою вартістю саме в України. Це означає участь України у формуванні глобальних ланцюжків доданої вартості із залученням Ізраїлю та його можливостей і технологій.

Звісно, підписана Угоди ще має пройти процедури ратифікації у парламентах України та Ізраїлю, але уже зараз підприємцям обох країн слід якнайшвидше придивитися до нових можливостей та розпочати підготовку до роботи у рамках Угоди,щоб сповна скористатися вигодами від її реалізації.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Степан КУБІВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини