Суд дав Януковичеві 13 років за державну зраду
Суд визнав утікача Віктора Януковича винним у державній зраді та пособництві в агресивній війні. Про це повідомляє УП
Згідно з вироком, який оголосила колегія Оболонського райсуду Києва, колишнього президента засуджено до 13 років ув’язнення.
"Визначити Януковичеві остаточне покарання у вигляді 13 років позбавлення волі", – оголосив суддя Владислав Дев'ятко.
Суд наголосив, що "покарання та виправлення Януковича неможливі без ізоляції від суспільства", однак не знайшов підстав для застосування найтяжчого покарання – 15 років, про які просила прокуратура.
Читайте також: Білоруський приклад того, що могло би бути з Україною, якби Янукович лишився при владі
Також Янукович має сплатити понад 98 тисяч гривень процесуальних витрат.
Водночас суд відхилив статтю "пособництво в умисних діях, вчинених із метою зміни меж території та державного кордону", яку також закидали втікачеві.
У цьому судді визнали Януковича невинним, бо не побачили переконливих доказів, які свідчили б, що екс-президент був проінформований про остаточну мету незаконних дій росіян – анексію Криму.
Також суд постановив, що прокуратура не надала доказів того, що Янукович діяв із метою зміни меж України. У його висловлюваннях суд не встановив закликів до таких дій.
Судовий вирок наголощує, що дії Росії у Криму кваліфікуються як акт агресії, а дії Януковича – як пособництво в цьому.
Читайте також: В якій країні ми б жили, якби Майдан змирився, а Янукович залишився при владі
Судді назвали неправдивими заяви Януковича про певні напади на себе, загрозу для російськомовного населення після Революції гідності й ознаки гуманітарної катастрофи.
На підтвердження російської агресії суд нагадав, що право на самовизначення було реалізоване у Криму на референдумі 1991 року, а так званий "референдум" 16 березня 2014 року був проведений в умовах окупації та не може бути визнаним.
Януковича засуджено заочно. Це передбачає, що його арештують для відбування покарання в тому разі, якщо втікача вдасться затримати.
Наразі вирок іще не є чинним. Він може бути оскаржений протягом 30 днів і набуде чинності лише в тому разі, якщо ніхто не подасть скаргу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки