MENU

СВЖУ вимагає від уряду та НКРЕКП терміново вирішити проблему завищених рахунків за газ

3560 1

Спілка власників житла України звернулася до Кабінету Міністрів України та НКРЕКП щодо необхідності невідкладного вирішення проблемної ситуації, яка склалася через повернення “старих” норм споживання газу.

Унаслідок повного колапсу в системі управління та регулювання енергетичного сектору України, з вини уряду та НКРЕКП, сьогодні населення (у першу чергу, споживачі без лічильників, число яких становить понад 3 млн домогосподарств) отримує необґрунтовані рахунки за газ.

Збільшення сум в рахунках відбувається як через підвищення ціни на газ, так і через повернення до захмарних норм споживання, визначених ще постановою 1996 року, що призвело до збільшення норм споживання втричі.

Після того як Верховний Суд підтвердив скасування діючих нормативів споживання, вони зросли в три рази та складають 9,8 кубометрів газу на одну особу для плити та 18,3 кубометри на одну особу для домівок, не обладнаних системами гарячого водопостачання.

Такі норми були встановлені ще в 1996 році та діяли до 2014 року. Відтоді, за 4 роки норми споживання природного газу влада змінювала 4 рази. І ось, після рішення суду та внаслідок бездіяльності уряду та НКРЕКП, все повернулось до нормативів 1996 року.

Це означає, що за відсутності лічильників, споживання газу розраховують за завищеними нормативами та ще й за підвищеною ціною (з 1 листопада ціна на газ зросла на 23%).

Одночасно облгази (газорозподільчі компанії) з грудня 2018 року необґрунтовано відновили так звані «морозні» коефіцієнти (приведення об’єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання). Вони витягли архаїчні норми з наказу Міністерства енергетики від 2003 року і почали застосовувати їх у формулі розрахунку.

Читайте також: Монетизация субсидий. Или нет?

Йдеться про множення фактично спожитого обсягу газу на коригуючий коефіцієнт споживання газу залежно від погоди, що був визначений і введений в дію наказом Міністерства енергетики. Цей множник становить від 0,98 влітку, до 1,1 взимку – залежно від області та місяця року. Застосування коефіцієнту призвело до збільшення нарахувань по газу на 10-12% — для всіх абонентів, що мають лічильники газу. Людей хочуть змусити на законних підставах платити за газ ще більшу ціну, ніж затвердив уряд.

При цьому облгази тепер не просто виставляють рахунки за новими нормами, а й заявили, що здійснюватимуть перерахування за минулі періоди та виставлять борги за 3 роки всім домогосподарствам, в яких відсутні лічильники природного газу. Орієнтовна заборгованість в такому випадку може становити 3-5 тис. грн для кожного домогосподарства. Уряд наразі не знає чи не хоче вирішувати цю проблему.

Все це призвело до збільшення втричі рахунків на газ для 3 млн домогосподарств, у яких відсутні лічильники газу. У січні люди отримали на руки незрозумілі для них завищені нарахування по газу, що викликало панічні настрої населення. Найбільша проблема полягає в тому, що люди звертаються в різні органи та установи, але жодна державна інституція не може дати пояснення, звідки та через що взялися шалені нарахування — втричі більші, ніж були до підвищення цін.

Слід зазначити, що зросла не лише ціна на газ, а й нарахування за газ у платіжках, які отримують люди. Нарахування зросли і через ціну, і через завищені норми споживання, і через повернення «морозного» коефіцієнту.

Читайте також: Кучеренко: Перед выборами денег на монетизацию субсидий взять неоткуда, поэтому будут "доить" "слабое звено" – нас с вами, дорогие потребители

Звертаємо увагу, що основною причиною цих проблем є відсутність лічильників в домогосподарствах. Згідно з законом, лічильники мали з’явитися ще 1 січня 2018 року і таким чином мав бути забезпечений 100% облік. Але, щоб вони з’явилися, їх треба було закладати в тариф облгазам. У свою чергу, самі облгази стверджують, що їм фактично не закладали в тариф витрати на встановлення лічильників і вони не несуть за це відповідальності.

Вважаємо за необхідне всім громадянам вимагати від органів місцевого самоврядування негайно вирішити це питання з урядом, а також особисто подавати звернення до НКРЕКП, яка відповідає за контроль та регулювання, у тому числі вимагати конкретних дій від її голови.

Враховуючи викладене, ВГО «Спілка власників житла України» вимагає від уряду та від НКРЕКП терміново привести норми споживання природного газу до обґрунтованих та не допустити нарахування для населення додаткових боргів за природний газ.

Голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко прокоментував ситуацію з рахунками на газ у власному відео:

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини