MENU

Як отримати гроші на няню від держави

924 2

Вчора, 30 січня, Кабінет міністрів схвалив правила отримання послуги "муніципальна няня". Батьки дітей тепер щомісяця зможуть отримувати від держави гроші на оплату послуг няні.

Діятиме така можливість вже від 1 січня 2019 року. Уряд розрахує, що максимально цього року компенсацію зможуть отримати 25 тисяч родин. Тож, коротко пояснюємо, хто, як і скільки зможе отримати від держави, пише ВВС News Україна.

Хто може отримати гроші

Витрати на няню компенсуватимуть тільки для дітей віком до трьох років. Виплата буде здійснюватись адресно одному з батьків дитини. При цьому гроші зможуть отримувати як батьки, так і усиновлювачі чи опікуни.

Компенсація не залежить від громадянства батьків чи дитини, головне – аби вони легально проживали в Україні.

Не можуть отримати такої компенсації: батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, які вже отримують грошове забезпечення від держави.

Читайте також: Компенсація за няню: інструкція з отримання

Для отримання компенсацій потрібно укласти договір з нянею. Вона має зареєструватись як фізична особа-підприємець. У договорі потрібно прописати вартість послуг няні й термін їх надання. При цьому допускається укладення договору з компанією, в якій працевлаштовані няні.

Скільки платитимуть

Компенсації виплачуватимуть у розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, який встановлено на початок року. По факту це означає, що з січня 2019 року компенсація складатиме 1 626 гривень на місяць.

Як пояснили в Мінсоцполітики, при зміні прожиткового мінімуму протягом року сума компенсації залишатиметься незмінною.

Якщо вартість послуг няні, яка зазначена в договорі, більша, ніж сума компенсації, то це жодним чином не завадить отримати гроші від держави. Тобто за такого сценарію, держава компенсує лише частину вартості послуг няні.

Як отримати

Протягом місяця після укладання договору з нянею батькам потрібно подати заяву в місцеве управління соцзахисту.

До заяви про надання компенсації необхідно додати:

– Копію договору з нянею;

– Документи на підтвердження витрат на няню;

– Заяву про те, куди перераховувати кошти компенсації (рахунок у банку);

– Копію свідоцтва про народження дитини;

– Копію паспорта одного з батьків та ідентифікаційного коду.

Місцеве управління соцзахисту матиме 10 робочих днів на аналіз документів і прийняття рішення щодо призначення компенсації на няню. Ще через три дні про рішення повідомлять батьків.

Читайте також: 8 советов родителям, которые хотят воспитать приспособленного к жизни ребёнка

Для отримання компенсації послуг няні потрібно:

– Укласти договір з нянею;

– Подати документи в управління соцзахисту;

– Щомісяця подавати документ про оплату послуг няні.

Якщо рішення позитивне, то вам потрібно щомісяця до 5 числа присилати в управління соцзахисту підтвердження витрат на няню (чек, виписку з рахунку). Для зручності, це можна буде зробити електронно. Принаймні, така можливість передбачена. Компенсацію виплатять на рахунок у банку до 10 числа наступного місяця. Якщо ж ви не встигли подати чек про оплату няні, то компенсацію за цей місяць вам не виплатять.

Важливо, що компенсація по догляду за дитиною призначається на той термін, який зазначений у договорі з нянею. Це значить, що при завершенні терміну договору, чи при зміні няні, доведеться заново подавати документи на отримання компенсації. Те ж саме відбудеться й у випадку переїзду, бо фінансування програми проводить місцева влада, яка отримує на це субвенцію з державного бюджету.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

За матеріалами ВВС News Україна

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини