MENU

Деякі українці соромляться своїх прізвищ, не знаючи їх глибини і від чого вони походять

1825 0

Черговий національний лікнеп від професора Масляка. Звідки походить генетична єдність української нації? В принципі?

Вона може мати лише історико-географічне коріння, тобто поширення (експансія) нації з одного локального ядра.

Наприклад, в 15 ст. землі півдня Чернігівщини, Сумщини, вся Полтавщина. Харківщина, Луганщина є незаселеним Диким полем, а вже в 17 ст. це густозаселені землі з обробленою землею. Звідки взялося тут населення? Звідки воно прийшло на ці землі?

Читайте також: Боротьба за свободу та незалежність народу коштує життя його кращих синів і дочок – історик

В школі чомусь нашим дітям про таке не розповідають. А все дуже просто. Воєвода Руський Ярема Вишневецький, з удільними землями на нинішній Тернопільщині і Львівщині для освоєння Лівобережжя почав масово переселяти сюди жителів Галичини, південної Волині і Закарпаття. Звідси і гуцульські Груні на Полтавщині, і закарпатські і галицькі прізвища на Лівобережжі, і козацька шляхта, яка виводила свій родовід ще з Київської Руси. 

Ярема був нащадком засновника Запорізької Січі Вишневецького. Саме звідси він і переніс на Лівобережжя мілітарний козацький устрій. Полтавські Лубни на той час були не лише економічною столицею Лівобережної України, але й "розсадником" шляхетських звичаїв, які йшли ще від руських воєвод і бояр Червоної Руси. Звідси галицизми "Енеїди" Котляревського." Ой, Гандзю, милая голубко. Ой як ся маєш, як живеш". 

Мій пращур Іван Масляк 300 років тому був сотенним отаманом Устивицької сотні Миргородського полку. Не випадково. Рід Масляків походить з Галич-гори. Цілком можливо, що і Данило Галицький був Масляком.

Сотні тисяч українців мають дуже давні, дохристиянські тотемні прізвища. Люди, які мають прізвище Вовк, Рись, Ведмідь, Козел, Баран, Липа, Дуб, Боровик, Масляк тощо, не відають що їх прізвища надзвичайно давні і їх роду набагато більше за тисячу років. Всі ці тварини, дерева, гриби були тотемом роду. Дехто навіть соромиться своїх прізвищ, не знаючи їх глибини і від чого вони походять. Це нащадки давніх князівських родів, які набагато давніші за тих же Вишневецьких, Острозьких, Потоцьких, Глинських, Лукомських і таке інше, які виводять свій родовід від Рюриковичів або Гедиміновичів. 

Читайте також: Неможливо збудувати національну державу використовуючи все, антинаціональне за своєю суттю, радянське законодавство

Написати це наштовхнув мене один пан, який соромиться свого прізвища, не знаючи всього того, що я тут повідав.

Московити спеціально висміювали таких людей, бо в них автентичних прізвищ взагалі немає, а є лише похідні, які набагато молодші за наші.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро МАСЛЯК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини