"Наступ на свободу слова". Реакція соцмереж на відсторонення Аласанії від керівництва "UA: Суспільне"
31 січня 2019 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове припинення контракту з головою правління Суспільного мовлення Зурабом Аласанією.
Журналісти UAINFO зібрали думки відомих політичних та громадських активістів, політиків та журналістів, які висловились щодо цього резонансного відстронення на своїх сторінках в мережі Facebook. Варто додати, що члени наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України неоднозначно ставляться до цього рішення. Деякі з них досить різко висловились на своїх сторінках в мережі Facebook.
Про відсторонення Зураба Аласанії повідомила заступниця голови наглядової ради НСТУ Світлана Остапа. "Щойно Наглядова рада Суспільного більшістю голосів проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління ПАТ НСТУ Зурабом Аласанією. 9 за, 3 проти", – написала вона.
Сам Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини його відсторонення з посади голови правління Суспільного мовлення і додав, що "судова боротьба можлива і навіть обов‘язкова – після оприлюднення причин".
Читайте також: Вбити постправду: завдання сучасної журналістики
Член Наглядової ради НСТУ Євген Глібовицький пропонує скасувати результати скандального голосування за відсторонення Зараба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.
Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Олександр Павліченко зазначив, що 31 січня 2019 року відбулося незрозуміле для нього за своїм сценарієм засідання наглядової ради ПАТ "НСТУ", яке для нього особисто не має логічного пояснення. Він запрошує Зураба Аласанію оскаржити це рішення в судовому порядку.
Політик Ірина Подоляк переконана, що нинішнє "рейдерство" "UA: Суспільне" було здійснене саме партійними представниками у Наглядовій раді. "Суспільне не хотіло робити того, до чого сучасний політикум звик – обслуговувати партійні інтереси і маніпулювати громадською думкою", – написала вона.
За словами дипломата Богдана Яременка ,"UA: Суспільне" має бути захищене від посягань влади. "Описана процедура звільнення без звіту, без попередження, за зачиненими дверима, з вигнаними небажаними свідками, більшістю кулуарно складеною до засідання, а не під час чи в результаті обговорення питання", – розповів Богдан Яременко.
Читайте також: СМИрение? Во что превращается объективность медиа
Український політолог та громадський діяч Олександр Сушко упевнений, що Зураба Аласанію саме "завалили": "Щодо представників політичних сил (що владних, що опозиційних), то там спрацювала неприхована солідарна класова ненависть – Зураб категорично не вписується в очікування вітчизняних партій щодо того, як "державне телебачення" має висвітлювати їхню державницьку діяльність. Це – глибокий світоглядний конфлікт. Як колись із деклараціями для "антикорупціонерів". Нема питань".
Журналістка Тетяна Терен вважає, що звільнення Зураба Аласанії свідчить про цензуру в Україні. "Це дуже й дуже поганий знак", – обмінюємося ми повідомленнями. Очевидно, що насамперед для журналістики, але ж насправді куди гірший і масштабніший цей знак", – написала вона.
Співачка Марія Бурмака також переконана у тому, що звільнення голови "Суспільного мовлення" – наступ на свободу слова. "Я дуже чекаю реакціі журналістів і громадських діячів. І якихось аргументованих пояснень", – написала вона.
Журналістка Мирослава Барчук розповіла, що завдяки Аласанії і людям, яких він навколо себе зібрав, була припинена практика торгівлі ефірами, культурного нафталіну, політичної джинси. "І це все – попри недофінансування, тупість бюрократії, відсутність солідарності журналістського середовища, мракобісся маргіналів і ксенофобів, і головне – попри постійну спробу політичного впливу", – написала вона.
"Свобода слова – це розкіш і ми просто не маємо права її так тупо змарнувати своєю відстороненістю. Інакше ми заслуговуємо тільки на те, щоб нам полоскали мізки", – пише журналістка Дарія Гірна.
Журналіст Отар Довженко пише, що відсутність адекватної та публічної мотивації цього рішення — привід для маніпуляцій, які вже буяють у соцмережах і ЗМІ.
Нагадаємо, 10 квітня 2017 року наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України обрала головою правління "Суспільного мовлення" Зураба Аласанію строком на 4 роки, до 2021 року.
Закон про суспільне мовлення передбачає, що наглядова рада може прийняти рішення про дострокове припинення повноважень членів правління НСТУ.
Відповідно до статуту НСТУ, порядок та підстави дострокового припинення повноважень голови правління та членів правління визначаються положенням про правління та контрактами, укладеними з головою та членами правління.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки