MENU

Все червоне: 15 несподіваних фактів про Китайський Новий рік

2104 0

Червоний колір невід'ємна складова святкування Китайського Нового року.

Китайський новий рік святкує понад 20% населення земної кулі. Це найважливіше свято для Китаю і китайців у всьому світі. Цього року Китайський новий рік наступає 5 лютого.

Сьогодні, 4 лютого, вечір напередодні Нового року. Протягом 15 днів весь Китай і китайське населення буде відпочивати, гуляти й веселитися, тому святкування, які ще називають Весняним фестивалем, триватимуть по 19 лютого включно. 

Ми зібрали цікаві факти про свято, які можуть вас здивувати, а, якщо ви Новий рік святкуєте або плануєте святкувати, пропонуємо познайомитися зі звичаями і повір'ями, про які ви навіть не здогадуєтесь, пише НВ.

1. Колір Китайського Нового року – червоний

Читайте також: Азия глазами местных жителей: факты о Китае, которые стоит знать. ФОТО

Є стародавня легенда, яка пояснює цей звичай. Багато років в переддень Нового року з дна моря виходило чудовисько на ім'я Нянь, і накидалося на людей і худобу. Люди в очікуванні Няня, ховалися в будинках або тікали в гори. Одного разу перед приходом чудовиська в одному з сіл старець на нічліг попросився, пообіцявши назавжди позбавити їх від Няня. Він позначив всі будинки села червоною фарбою, запалив у вікнах свічки і почав голосно плескати в хлопавки.

Виявилося, що чудовисько боїться гучних звуків, вогню і червоного кольору. Феєрверки, червоний колір і вогонь свічок стали частиною святкування нового року. А зустрічати Китайський новий рік прийнято в червоному, навіть, якщо зустрічаємо рік жовтого земляного свині – як в цьому році.

2. Святкування Весняного фестивалю призводить до найбільшої міграції людей в світі

Найважливіша складова китайського Нового року – возз'єднання родини. Кожен повинен повернутися додому на новорічну вечерю. У сучасному Китаї більшість літніх батьків живуть в сільській місцевості, в той час як діти працюють в містах. Міграція назад додому і у відпустку називається чуньюн, або весняна міграція. За 60 днів до свята квитків на поїзди вже не знайти.

3. Самотні люди наймають фальшиву другу половину, щоб відвідати разом з нею будинок батьків

Ви ж знаєте, якими цікавими часто бувають родичі. У Китаї з цікавістю рідних справи ще гірші. Народити дитину і передати йому своє прізвище для китайця дуже важливо. Самотні люди іноді вдаються до хитрощів – наймають фальшивого хлопця або подругу, щоб приїхати з ними додому. А ті, хто не може (або не хоче) їхати додому, можуть здати себе в оренду.

4. Не відвідують рідних дружини

У китайській традиції кілька поколінь жили разом під одним дахом. Наречена після весілля переселялася в родину чоловіка і, відповідно, святкувала Новий рік разом з ними. Повернення до будинку її батьків в Новий рік означало, що у новій сім'ї виникнуть труднощі, також це може накликати невдачу на всю велику родину чоловіка.

5. Це найдовше китайське свято

Весняний фестиваль триватиме 15 днів. Але оскільки святкування починаються напередодні Нового року, то 16 днів. Можна також додати, що святковий сезон починається зі свята Лаба. У 2019 його відзначили 13 січня. Таким чином, свята тривають близько 40 днів. Традиційно в Новий рік проводили час у будинку з родиною і виходили на вулицю тільки після 5-го дня. Переважна більшість магазинів в цей період закриті. У Китаї прийнято заздалегідь запасатися їжею, закусками, подарунками, новим одягом і ін.

6. У Новий рік в світі спалахує найбільше феєрверків

Як і в легенді про Няні, феєрверки повинні відлякувати чудовиськ, а також невдачу. Тому, вітаючи прихід Нового року, опівночі запускають феєрверки. Вранці канонада повторюється, щоб привітати Новий рік і запросити в будинок удачу. Так само в цю ж ніч родини спалюють підроблені паперові гроші і друковані золоті злитки на честь своїх померлих рідних. Вони вірять, що такі пожертвування принесуть удачу живим на Землі і мертвим в потойбічному світі.

7. Дітям і підлеглим дарують гроші в червоних конвертах

Гроші, подаровані дорослими, означають, що частка удачі дорослих повинна перейти на дітей. Той же принцип стосується і роботодавців і підлеглих.

8. Протягом усіх свят потрібно їсти пельмені з кожним прийомом їжі

Правда, сучасні китайці їдять пельмені тільки напередодні Нового року, а також на сніданок в перший день року. Дуже вже багато зараз смачних страв на святковому столі.

9. Не дозволяється приймати душ, підмітати або викидати сміття

Приймати душ заборонено в день Нового року. Підмітати і викидати сміття заборонено за п'ять днів до Нового року. Все це для того, щоб не змити і не винести з дому удачу. З іншого боку, для прибирання передбачений спеціальний день, який передує Весняному фестивалю. Він потрібен аби вигнати з дому невдачу і приготувати будинок для прийому всього найліпшого.

10. У період свят варто стежити за своєю мовою

Не можна вживати слів з негативним значенням, таких як смерть, хвороба, порожнеча, біль, бідність, розрив, вбивати тощо. Чому? Все просто. Ви ж не хотіли б принести ці явища в свій будинок і будинки своїх рідних і друзів.

11. Не можна розбивати кераміку або скло

Інакше це зруйнує вашу зв'язок з процвітанням або багатством. Якщо ви раптом розбили тарілку, загорніть її в червоний папір, попросивши про безпеку в новому році. Після Нового року викиньте шматки в озеро чи річку.

12. Не користуються ножицями, ножем і іншими колючими або ріжучими предметами

У цього правила є два пояснення. Ножиці і голки не можна використовувати, тому що в старі часи свято було заслуженим відпочинком для жінок. Крім того, ріжучі предмети можуть перерізати вашу зв'язок з багатством і успіхом. Ось чому 99% перукарень закриті на вихідні. Стригтися заборонено до закінчення свят.

13. Не можна брати в борг і вимагати повернути борг

Це дає можливість кожному відсвяткувати без турбот. Якщо ви постукайте в чиїсь двері, вимагаючи виплати, ви принесете невдачу обом сторонам. Повернутися до цього питання можна тільки після п'ятого дня святкування.

14. Ліки краще не приймати

Читайте також: Азия из первых рук: интересные факты о стране восходящего солнца. ФОТО

Намагайтеся не приймати ліки під час Весняного фестивалю, аби не хворіти весь рік, а також бажано не відвідувати лікаря, лягати на операцію і не робити рентген.

15. До подарунків теж потрібно ставитися уважно

Так, найгірший подарунок – це годинник, тому що він можуть обмежувати ваш час.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

НВ Style


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини