MENU

The New York Times: У школах Англії вводиться новий предмет – усвідомленість

3558 2

Школярі в Англії вже вивчають математику, природничі науки і історію, але тепер сотні шкіл готуються розширити свою традиційну навчальну програму і ввести новий предмет – усвідомленість.

У понеділок уряд Великобританії заявив, що учні не менше 370 британських шкіл почнуть практикувати усвідомленість в рамках дослідження щодо поліпшення психічного здоров'я молоді.

Зі школярами працюватимуть фахівці в області психічного здоров'я, навчаючи їх технікам релаксації, дихальним вправам і іншим методам, які "допоможуть їм регулювати їх емоційний стан", йдеться в повідомленні уряду.

Читайте також: П'ять несподіваних фактів про самотність – дослідження

Мета програми – вивчити, які підходи дають найкращі результати при роботі з молоддю, що живе в світі швидких змін. Уряд заявив, що дослідницька програма, яка триватиме до 2021 року, є однією з наймасштабніших у світі у своїй категорії.

"Як суспільство, ми набагато відкритіші в питаннях свого психічного здоров'я, ніж були будь-коли раніше, але сучасний світ несе нові чинники тиску по відношенню до дітей", – заявив британський міністр освіти Даміан Хіндс.

"Діти з перших класів початкової школи будуть поступово знайомитися з темою збереження психічного здоров'я, благополуччя і щастя", – додав він.

Ця ініціатива була запущена через кілька місяців після того, як дослідження, проведене на замовлення Національної служби охорони здоров'я Великобританії, показало, що кожна восьма дитина в Англії у віці від 5 до 19 років страждає, принаймні, від одного психічного розладу на момент проведення дослідження в 2017 році.

Опитування, результати якого були опубліковані в листопаді, також показало невелике збільшення кількості психічних розладів у дітей вікової групи з 5 до 15 років, з 9,7% в 1999 році до 11,2% в 2017. Найбільш поширеними були такі розлади, як тривога і депресія, у 2017 році ними страждала кожна дванадцята дитина, частіше ці розлади спостерігалися у дівчаток.

Імран Хуссейн, директор з питань політики британської благодійної організації "Action for Children" у Великобританії, назвав це "кризою психічного здоров'я в дитячому середовищі".

"Кожен день наші головні служби бачать, як діти і підлітки з усіх сил намагаються усвідомити, як вони вписуються у все більш складний сучасний світ – борючись з такими речами, як сильний тиск у школі, агресія з боку однолітків або проблеми вдома, і увесь цей час їх бомбардують соціальні мережі", – сказав Хуссейн, виступаючи в понеділок.

"Подібні програми можуть зменшити занепокоєння, біль і страждання, які відчувають деякі підлітки, а також зменшити їхні потреби в інтенсивній підтримці у майбутньому", – додав експерт.

Однак два парламентських комітети піддали критиці урядові доповіді, що обгрунтовують необхідність програми, за те, що вони зосереджені на вирішенні емоційних проблем, а не на їх запобіганні. В опублікованих у травні минулого року звітах комітетів по освіті, охороні здоров'я і соціальному забезпеченню сказано: "Стратегія уряду позбавлена ​​амбіцій, вона не дозволить надати допомогу більшості тих дітей, які гостро потребують її", в той же час збільшуючи навантаження на вчителів.

Читайте також: Молоді люди найбільш самотні серед усіх вікових груп – дослідження

"Роль профілактики у забезпеченні кращої підтримки дітей і молоді, особливо в перші роки навчання в школі, очевидно, недооцінена", – повідомили представники комітетів. Вони виявили, що соціальні мережі і шкільна система іспитів, що зчиняє високий тиск, можуть особливо негативно впливати на психічне здоров'я молодих людей.

Але доктор Джессіка Дейтон, фахівець з психічного здоров'я та добробуту дітей в Університетському коледжі в Лондоні, яка очолює дослідження уряду, заявила, що нова ініціатива "має бути і є чимось більшим, ніж просто поспішне усунення проблеми".

"Є тенденція вважати, що рішення полягає у здійсненні втручання в область психічного здоров'я, – сказала вона в понеділок, – Ми спробуємо знизити цю упередженість у ставленні до проблем, пов'язаних з психічними розладами, просвічуючи шкільне середовище про питання психічного здоров'я".

За її словами, в програму включені техніки, які передбачають підготовку вчителів до проведення рольових вправ і релаксаційних сеансів, а також групові дискусії з професіоналами.

"Це все не просто для того, щоб діти відчували себе краще в короткостроковій перспективі, – сказала доктор Дейтон, – але і для того, щоб краще підготувати їх до подальшого життя".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оригінал на The New York Times

Переклад – Андрій САБАДИР, спеціально для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини