MENU

Мангера триматимуть під вартою до третього березня. Потім знову буде трагікомедія в суді

727 0

Мангеру В. обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 березня 2019 року (тобто на 16 днів). З можливістю внести заставу у розмірі 2 млн. 497 тис. грн.

Мангер підозрюється у вчиненні злочинів за ч.3 ст. 27 (види співучасників – організатор злочину), п.4 п.6 п.11, п.12 ч.2 ст. 115 (умисне вбивство) ККУ.

Згідно санкції статті, це карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Згідно ч. 4 ст.183 КПКУ, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК, а це:

1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;

4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Читайте також: Дело Гордеева-Мангера. Молчание по расследованию убийства Гандзюк неспроста затягивали до сегодня – политолог

Все ніби добре і в ч.4 п. 2 ст. 183 КПК зазначено, що такий запобіжний захід може застосовуватись до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

Але є певні питання.

1. Чому лише до 03 березня 2019 року? Через 16 днів дія запобіжного заходу скінчиться і буде знову ця трагікомедія в суді. А до того часу має ще й пройти розгляд апеляційної скарги, бо адвокати точно її подадуть. Згідно ч.4 ст. 196 КПК, строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою не може перевищувати шістдесяти днів, але ніщо не зобов’язувало суддю обирати такий малий строк запобіжного заходу.

Якщо це пов‘язано із строком досудового розслідування, то я уявляю собі засідання, де прокуратура буде клопотати про продовження досудового, а дехто буде затягувати процес і таким чином просто мине строк запобіжного заходу.

2. Чому застава? В п.4 ст.183 КПК зазначено, що слідчий суддя має право не визначити розмір застави у кримінальному провадженні щодо злочину, який спричинив загибель людини.

І при винесенні такого рішення крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов'язаний оцінити в сукупності всі обставини, зокрема:

– міцність соціальних зв'язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;

– репутацію підозрюваного, обвинуваченого;

– майновий стан підозрюваного, обвинуваченого.

Читайте також: Знайти замовників вбивства Каті Гандзюк чи заробити політичні бали на кістках?

Підозрюваний – Голова Херсонської обласної ради, згідно інформації із ЗМІ, працював помічником народного депутата Олексія Журавка. Зараз Олексій втік до країни агресора і знаходиться в розшуку.

В суді під час обрання запобіжного заходу він декілька разів підтвердит зв’язки із кримінальним авторитетом Олексієм Левіним (справжне прізвище Москаленко), який любить сам собі давати прізвисько "Кіллер". Ця людина була засуджена на 12 років за серійне вбивство. За даними слідства, Мангер упродовж року 112 разів перетинав кордон України.

Окрім того пан Мангер В. відтепер знає значно більше матеріалів досудового розслідування, ніж знав до цього.

Це просто запитання. Аби не було складних наслідків.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Масі НАЙЕМ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини