"Комуналку просто нереально заплатити". У Смілі тариф на тепло на 48% більший, аніж у Києві
Реформи у стилі "зривайте пломби".
Тривожні події відбуваються у вже сумновідомому місті Сміла Черкаської області. Люди вийшли протестувати проти нових реально захмарних платіжок на тепло, у відповідь у місто вводиться спецназ СБУ.
На жаль, "зривайте пломби від мою відповідальність" означало, що вся відповідальність закінчилася разом із закінченням прямого ефіру.
З проблемами і аж у середині листопада, але у квартири таки подали тепло. І ця осінь не перша, коли у міста виявилися проблеми із теплом, газом, водою.
Подібна ситуація, просто у менших масштабах була у місті і минулого опалювального сезону. Тому значна частина людей почали поступати цілком прогнозовано – від'єднувалися від централізованого опалення і переходили на індивідуальне електричне.
Читайте також: В Україні електроенергія може подорожчати на 40%: чого чекати від RAB-тарифів
Але електричні мережі вивилися до такого не готові, проводки горіли, аварійність збільшилася. На централізованому теплі залишилося менше споживачів, але мали оплачувати всю вартість отримання тепломереж. Ну це як іде напівпорожній поїзд – або квитки дорогі, або поїзд збитковий.
Проблеми у місті і з холодною водою, і іноді мешканці віста просто самі забезпечували себе відрами води із сусіднього фонтану.
Як наслідок, таких процесів, а також дорогого газу (там були і штрафи/пені), у кінці листопада був встановлений новий тариф на тепло – 56,2 грн. за м.кв. Для порівнння у Києві такий складає 38 грн. Тобто у Смілі, де зарплати у рази менше, аніж у Києві, тариф на тепло на 48% більший, аніж у Києві.
Завершальний акордом стало те, що уряд цієї осені позбавив субсидій 43% субидіантів.
Таким чином тільки за одне тепло рахунки там складають 3-4 тис. грн.за міс, і комуналку багатьом мешканцям Сміли просто нереально заплатити. Отже, це без сумніву новий вал неплатежів, такі тарифи змусять нових споживачів від'єднатися від централізованого тепла, а для решти тарифи стануть ще вищі.
Проблеми там величезних масштабів і якщо їх почне вирішувати міський бюджет, то не буде коштів для елементарного розвитку міста.
Читайте також: Добыча газа в Украине и краеугольные камни ценообразования
Якщо би мене запитали поради молоді мешканці міста, я би їм чесно порадив переїжджати до іншого міста. На жаль, псевдо-реформами багато елементів критичної інфраструктури у місті зруйновано. Правда, для когось 68 тис. мешканців центральноукраїнського міста це просто похибка статистики, але для самих мешканців міста це все їх життя, яке у них одне.
І думаєте генпрокуратура посадила когось, хто там розкрадав газ та гроші ще 3-4 роки тому? Звісно, ні.
Якщо ж конструктив, то вихід один, допомога місту із державного бюджету. Заплативши підвищені тарифи за газ, ми своїми податками мусимо ще оплатити наслідки "реформ", щоб місто залишилося придатним для проживання. Хорошого виходу із цієї ситуації вже не існує.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки