Аtlantic Сouncil: Україна досягла точки неповернення
Міністр фінансів України Оксана Маркарова:
На горизонті вибори, але я твердо вірю, що реформи будуть проводитися до 2020 року і далі. Тепер, коли Україна назвала вступ до ЄС і НАТО основним напрямком розвитку країни, хто б не прийшов до влади, прозахідний економічний розвиток і орієнтація України не можуть бути повністю змінені.
І все ж цей шлях далеко не визначений. Легко забути, що в Україні відбулися неймовірні зміни всього за п'ять років. Країна перебувала на порозі економічного краху через вчинену Росією у 2014 році анексію Криму та окупацію частини східної України, але тепер ми досягли макроекономічної стабільності. Ми підтримували стабільні темпи зростання ВВП в межах 3-4 відсотків, зберігаючи жорсткий контроль над грошово-кредитною політикою, зміцнюючи валюту і знижуючи інфляцію. Фінансовий сектор капіталізований і прозорий, а також прибутковий – вперше за п'ять років.
Навіть якщо це вже не модно, ми віримо у вільну торгівлю і отримуємо з цього велику вигоду. Наприклад, нещодавно укладений союз України з ЄС привів до значного зростання експорту, ми також підписали важливі двосторонні угоди про вільну торгівлю з Канадою та Ізраїлем. Цей підхід дає плоди. Минулого місяця в Давосі під час проведення Дня інвестицій в Українському Домі були підписані два договори на початкову суму 370 млн доларів США, в їх числі 170 млн доларів США, які виділені для будівництва першої черги вітряної електростанції – проекти загальною ємністю 1 млрд доларів.
Читайте також: Мафіозні князьки на заваді одній із найуспішніших реформ
Апетит міжнародного інвестиційного співтовариства щодо України зростає. Нещодавно компанія Horizon Capital оголосила про створення нового фонду прямих інвестицій на суму 200 млн доларів, який дозволить використовувати недооцінені активи в Україні за привабливою ціною. Horizon Capital вже інвестувала 850 млн доларів у три фонди, в яких беруть участь понад 40 американських і європейських інституційних інвесторів. Це призвело до вкладення інвестицій в 140 українських компаній, де працюють більше 46 000 чоловік.
На нестабільному міжнародному ринку, де інвестори шукають прибуток, Україна продовжує прагнути до макроекономічної стабільності і фіскальної дисципліни. Останнім часом здійснюється перехід до трирічного бюджетного циклу, який забезпечує довгострокове планування. Ми щойно прийняли закон, який забороняє державний і гарантований державою борг, що перевищує 60 відсотків ВВП, і передбачає, що дефіцит державного бюджету повинен залишатися нижче 3 відсотків ВВП, а державні фінансові гарантії повинні бути обмежені 3 відсотками, що поміщає країну в рамки податкових обмежень, які діють для країн-членів ЄС.
Економічні реформи в Україні забезпечують безпеку і передбачуваність для інвесторів в той час, коли ціни на активи все ще низькі, а наша високоосвічена і талановита робоча сила надзвичайно конкурентоспроможна. Крім того, експорт з країн – колишніх радянських республік в Європу і Північну Америку продовжує набирати обертів. Ця трансформація означає, що рейтингові агентства, банкіри та аналітики в даний час розглядають Україну як невід'ємну частину центрального і східного ринку товарів, робочої сили і інвестицій.
Багато інвесторів можуть здивуватися, дізнавшись, що найбільш швидко зростаючі сектори – це поновлювані джерела енергії, інформаційні технології, автомобільні технології і високоякісне сільськогосподарське виробництво.
Є також прогрес у банківському секторі. Міжнародна фінансова корпорація (МФК) підтвердила свою готовність розглядати інвестиції в капітал державного "Укргазбанку" потужним сигналом для інвесторів. Міністерство фінансів за підтримки МФК працює в усіх напрямках над підвищенням якості корпоративного управління, забезпеченням незалежності банківського сектора і подальшим зміцненням стабільної банківської моделі країни, заснованої на комерційній життєздатності.
Читайте також: Справжня тиха реформа, яка змінить країну до невпізанаваності
Ми також гідним чином реформували діючий уряд. Гендерний паритет має основоположне значення для процвітання економіки і суспільства. Міністерство фінансів України перевело бюджетування з урахуванням гендерних факторів у розряд законних вимог. Починаючи з цього року, національні та регіональні агентства повинні будуть проаналізувати свої фінансові асигнування з урахуванням гендерних факторів.
Існуюче в Україні сильне громадянське суспільство сприяє нашому гармонійному розвитку. Оскільки Україна продовжує інтегруватися в євроатлантичну архітектуру безпеки і економіку, вона виразно відкрита для ведення бізнесу – вже зараз, і в майбутньому.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Переклад – Андрій САБАДИР, спеціально для UAINFO
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки