MENU

Провалом завершилася спроба Росії нав'язати Японії вкрай невигідні домовленості щодо Курильських островів

2245 0

Путінський режим сподівався шляхом цинічного обману суттєво зміцнити свої позиції у Тихоокеанському регіоні, одержуючи при цьому величезні економічні вигоди. Розуміючи, що питання північних територій є для Японії стратегічно важливе як з огляду на історичну приналежність, так і проблеми можливого перенаселення цієї країни, Кремль погодився відновити переговори щодо приналежності Курил, обіцяючи Японії певні поступки, зокрема, щодо незаселеної гряди Хабомаї та Шикотану. Але пасткою ставали попередньо висунуті передумови – підписати мирний договір і визнати суверенітет Росії на всі острови, а далі …будемо домовлятися.

Читайте також: Навіщо в РФ знову згадують про Курильські острови

За тою інформацією, яка просочилася у ЗМІ, Японії пропонували передати Хабомаї та Шикотан не як складову її території, а у таке собі довготривале користування, фактично оренду, за величезні (багатомільярдні) кошти.

При цьому Японія мала відмовитись від санкцій і, за одним з джерел, визнати суверенітет Росії над Кримом. Це була пастка, потрапивши в яку, Японії важко було надалі претендувати на повернення своїх територій. Тому під тиском своїх громадян Японія вийшла з переговорів. Але тут виникає питання: чи доцільно зараз цій державі взагалі вести з Кремлем переговори з такого питання? Однозначно, ні. Бо на сьогодні це безперспективно, оскільки путінський режим є у фазі великодержавницького шаленства. А що реально могла б уже зараз зробити Японія для відновлення суверенітету над північними територіями? Це посилити санкції проти Росії і зробити все, щоб заблокувати економічний розвиток російського Далекого Сходу. Причому Японія тут має реальні важелі. 

Читайте також: NBC News: Росія будує нові казарми на спірних островах поблизу Японії

P.S. На українських географічних картах Курильські острови (Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї) треба позначати як територію Японії, тимчасово окуповану Росією (як спадкоємницею СРСР).

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини