MENU

Таємна заява Сербської церкви по Україні: правда чи фейк?

2277 1

Сьогодні інформаційні агенції з посиланням на ВЗЦЗ Московської патріархії розповсюдили гучну новину про те, що Сербська православна церква сформулювала свою офіційну позицію по Україні.

Cerkvarium спробував розібратись, звідки взялась така заява.

ВЗЦЗ Моспатріархії посилається на заяву СПЦ, розповсюджену через якесь до того невідоме Бюро друку та масової інформації СПЦ. Причому заява потрапила одразу до московського ВЗЦЗ, де її було перекладено з сербської мови російською.

Як і завжди, на жодне першоджерело Моспатріархія не ввважає за потрібне послатись – з розрахунку на довірливість своїх адептів, які далі заголовків не читають.

Читайте також: П'ять московських побрехеньок про українську церкву

Заява різка, емоційна та бурхлива, яка закінчується начебто таким пасажем: "Сербська Православна Церква просить та благає Святішого Патріарха Константинопольського переглянути прийняті ним досьгодні рішення…". Якщо цю заяву в першу чергу адресовано Константинопольському патріархату, то незрозуміло, чому вона спершу потрапила в Моспатріархію. І цікаво, чи отримав сам Константинополь цей текст – без сумніву, надто важливий, щоб оприлюднювати його у такий таємничий спосіб.

Новину підхопили спочатку російські, а потім українські ЗМІ – вже з посиланням на російські. А от біляцерковні сайти з нездоровою інформаційною репутацією взагалі вирішили "запустити дурочку" по колу. Назву новини просто переробили таким чином: "Сербська Церква опублікувала офіційну заяву про ситуацію в Україні". Де опублікувала? Та от на сайті ВЗЦЗ Моспатріархії. Де, як вже було сказано вище, немає жодного гіперпосилання на першоджерело.

"Повний переклад документа, опублікованого бюро друку і масової інформації Сербської Православної Церкви, опублікував сайт ВЗЦЗ РПЦ". Отже, "розповсюджене" легким рухом руки перетворюється на "опубліковане".

Читайте також: Як московські попи готуються боротися за парафії в Україні

Джерело інформації начебто можна знайти за цим гіперпосиланням. Переходимо за лінком – і потрапляємо на матеріал під назвою "Офіційно: Патріарх Сербський висловив підтримку Блаженнішому Онуфрію", де мова йде про лист безпосередньо патріарха Сербського Іринея митрополиту Онуфрію. Цю новину було опубліковано ще 21 лютого. Там теж є лінк начебто на цей самий приватний лист. Клікаємо на лінк – і потрапляємо на новину "Патріарх Іриней: "Сербський" Афон підтримує канонічну УПЦ" аж від 7 лютого. Там, принаймні, можна знайти першоджерело – російську агенцію "РИА новости", де 6 лютого було опубліковано інтерв’ю з Іринеєм (очевидно, що його брали ще раніше).

Читач буде здивований (або вже і не буде), що на офіційному сайті Сербської церкви заява "Бюро" відсутня. Публікації ніде не знайдено.

Доводиться вже вкотре вірити на слово Моспатріархії. Якщо нікого не засмутить те, що її вже неодноразово ловили на продукуванні фейкових новин. Наприклад, як це було з листами албанського архієпископа, які РПЦ спотворила за змістом за допомогою некоректно вирваних з контексту цитат та своїх пояснень до цих цитат. На що Албанський очільник вимушений був опублікувати своє листування з патріархом Кирилом з українського питання.

Читайте також: Як РПЦ поступово захоплює єпархії у Криму

А до того були якісь таємні листи митрополита Польського Сави до його київського колеги з підтримкою, які в УПЦ МП відмовились оприлюднювати.

Ми не маємо жодних ілюзій щодо ставлення Сербського патріарха Іринея до української автокефалії. Але має бути хоч якась історична документальна достовірність подій. Сподіваємося, що Моспатріархія все ж таки поділиться посиланням на першоджерело, щоб ми хоча б упевнились в адекватності перекладу заяви Сербської церкви.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини