MENU

П'ять московських побрехеньок про українську церкву

3636 3

Православна церква України (ПЦУ) – це єдина по-справжньому канонічна православна церква в Україні. Всі інші або єретики, як Московський патріархат (себе вони називають "УПЦ"), або звичайні схизматики.

Кожного дня московська церква та її частина в Україні ("УПЦ") вигадують усе нові й нові звинувачення проти Православної церкви України. Але серед цих звинувачень немає жодного правдивого аргументу. 

Ми спробували зібрати ці наклепи та спростувати їх.

1. Кажуть, томос несправжній. "Турецький патріарх" (Варфоломій) порушив усі канони, коли видав томос ПЦУ.

Неправда.

Читайте також: Путін подякував Гундяєву за переконання російських окупантів у "моральності" вбивати українців

По-перше, немає "турецького патріарха", є Константинопольський патріарх Варфоломій, який має найвищу честь серед православних ієрархів, чого ніхто не скасовував. Він – доктор канонічного права, один із найкращих у світі. Томос виписаний бездоганно із позицій церковних канонів. Цей томос підписали всі члени синоду Вселенського патріархату, й нхто немає заперечень проти нього.

2. Кажуть, що для надання автокефалії потрібна згода всіх помісних церков.

Неправда. Історично автокефалію одноосібно надавав Вселенський патріарх, а потім її визнавали всі інші церкви. Надання автокефалії консенсусом мало обговорюватися на Всеправославному соборі 2016 року, але РПЦ сама його проігнорувала, й це правило не було прийняте.

3. Кажуть, що ПЦУ – це "узаконення розколу".

Неправда. Українські церкви ніколи не були розкольниками, ніколи не порушували канонів. Просто завжди історично так було, що кожну нову помісну церкву спочатку не визнавали інші. Найдовше (141 рік) не визнавали саме московську церкву. А потім, лише коли Борис Годунов ув'язнив Константинопольського патріарха й силоміць примусив його підписати патріаршу грамоту, московську церкву стали визнавати інші.

4. Кажуть що УПЦ московського патріархату вже має свій томос і ніякий інший їй не потрібен. Це і є українська церква.

Читайте також: Як московські попи готуються боротися за парафії в Україні

Неправда. У статуті "УПЦ" (МП) чітко прописано, що вона є невід'ємною частиною РПЦ, тобто вона є церквою-агенткою країни-агресорки та, згідно із нещодавно ухваленим Законом України, підлягає перереєстрації як російська церква. Єдиний "томос", яким може похвалитися РПЦ, – це грамота від Сталіна.

5. Кажуть що ПЦУ – це політичний проект.

Неправда. Немає жодної православної церкви у світі, яка стала б незалежною без допомоги політиків. Починаючи від імператора Костянтина. (Роль Годунова у становленні РПЦ тут уже згадували). На відміну від інших керівників православних церков, Путін у Росії зробив церкву ще одним міністерством, і вона виконує всі його забаганки, зокрема й в Україні.

"УПЦ" МП – це всього-на-всього філія РПЦ в Україні, вона відстоює інтереси країни-агресорки та своїми наклепами служить не Богові, а ворогам Христа. Але ми покликані викривати брехню й іти за правдою, нести Слово Боже та Істину.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр ДЕДЮХІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини