MENU

Українське бачення зовнішньої політики держави та деокупації територій

11350 0

Якщо збити до купи результати досліджень Фонду «Демократичні ініціативи», «GfK Ukraine» та «Соцису», то отримуємо наступні висновки:

По-перше, важливість євроінтеграції в принципі не перетворилась в євроінтеграцію як визначальний фактор голосування на виборах, бо лише 18% будуть її сприймати як вирішальний. При цьому, в суспільстві досі є 9 проросійських %, що виступають за припинення євроінтеграції. «36,1% респондентів відповіли, що питання євроінтеграції є важливим, але не принциповим для їх рішення на виборах». Українці очевидно не відчувають позитивного ефекту від зближення з ЄС, бо реального зближення ще досі не було. «На питання, чи відчувають респонденти позитивний ефект від зближення з Євросоюзом, 64,1% відповіли, що не відчувають, 18,4% – відчувають».

Читайте також: Що повинен зробити новий президент для повернення Донбасу

По-друге, на 5 році війни досі залишається велика група українців, здебільшого зі Сходу України, що так і не зрозуміли, що в нас відбувається війна та агресія РФ. 72% громадян України визнають очевидне, а саме, що між Україною та РФ триває війна. Майже 15% колаборантів та інформаційно ізольованих, що війни нема.

По-третє, мир не за будь-яку ціну політико-дипломатичним шляхом є найбільш бажаним, але Мінські домовленості є документом, що таким прагненням не відповідає. Українці бажають встановлення миру, але не на будь-яких умовах. «51-62% українців підтримують політико-дипломатичний шлях, але який не передбачає здачу національних інтересів чи суверенітету держави. 20% виступають за мир за будь-яку ціну (поразку і капітуляцію), а за військове вирішення (перемогу) виступають лише 9-17% громадян України. 8-10% громадян вважають, що окуповані території треба «відпустити» чи ізолювати».

По-четверте, «Будапештський формат» є найбільш бажаним для українців. «19% підтримують переговори щодо врегулювання конфлікту у «Будапештському форматі», 12% виступають за «Мінсько-Нормандський процес», 11% громадян вважають, що переговори треба вести з Путіним 1 на 1, а 12% що переговори варто вести напряму з окупаційними адміністраціями Путіна на Донбасі». Очевидний тест на колаборанта, на жаль, постійно проходять 9-15% населення.

Читайте також: Політолог: Наразі процес мирного врегулювання буде обертатися навколо Мінських угод – подобається це комусь чи ні

Українці виступають проти реалізації усіх ключових пунктів Мінських домовленостей. «60% проти амністії окупантів, 60% проти виборів на умовах окупантів, 53% проти «самоврядування» окупантів у правоохоронній сфері, 48% проти «особливого статусу» Донбасу, 48% проти особливих умов взаємодії Донбасу з РФ, 44% проти припинення блокади та відновлення торгівлі з окупантами. Окрім того, 45% українців проти нейтрально-позаблокового статусу та 52% проти внесення до Конституції статусу російської мови як державної».

Європа залишається важливою світоглядно, але не електорально, бо більшість кандидатів і так є проєвропейськими. До 15% населення України є відвертими прихильниками маркерів пропагандистської машини російської держави-агресора, що є наслідок не тільки слабкої інформаційної політики, але й браку принципових державних рішень на рівні реформ. Дипломатичний шлях через «Будапештський канал» залишається пріоритетним, а військовий формат здебільшого неприйнятним через страх, небажання смертей та кризу довіри.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій РОГОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини