Навіщо російські окупанти затримували архієпископа Климента
Спроба затримати архієпископа ПЦУ Климента, кілька годин, які священнослужитель провів у "поліції" Сімферополя – це перехід Москвою ще однієї "червоної лінії"
Втім, Кремль в останні роки намагається переходити "червоні лінії" мало не щодня, так, щоб усі звикли до цього, як до норми. Але це не означає, що черговий перехід не потрібно не помічати.
Читайте також: Архієпископа Климента відпустили без складання протоколу
У Росії протягом останніх місяців розповідають про боротьбу Української держави з УПЦ Московського патріархату, "репресії" проти священнослужителів, втручання в церковні справи. Але при цьому країною, в якій православний священик, що відправляється на побачення до в’язня, може бути затриманий під безглуздим приводом, виявляється аж ніяк не Україна. Климента затримали на окупованій території, у Криму. Затримали представники російських силових структур. І якби не увага політиків і медіа, ще не відомо, чим би завершився інцидент і чи не опинився б архієпископ в одній в'язниці з Павлом Грибом, якого він вирішив відвідати.
Репресії проти священнослужителів – звичайна практика Москви протягом останнього століття. Навіть після дозволу відродити діяльність церкви, навіть після встановлення щільної "опіки" КДБ над церквою в Москві продовжували переслідувати тих священиків, хто насмілювався вести себе як справжній пастир. Тому що Кремлю не потрібні справжні пастирі. В уявленні російського керівництва священик – це той, хто допомагає посиленню режиму з Біблією в руці. А той, хто служить людям – ворог і повинен бути відправлений до поліції. У цьому сенсі спроба затримання архієпископа Климента – продовження традиції тиску на чесну церкву. Але не тільки.
Читайте також: Кримське рішення Путіна гарантувало Росії неминучу ганьбу
Це ще й сигнал Константинопольському патріархатові, нагадування про те, що в Росії не змирилися з відновленням прав Київської митрополії та наданням автокефалії ПЦУ. Москва може безкарно й демонстративно глумитися над архієпископом канонічної церкви – й ніхто не може нічого протиставити цьому нахабству.
Канон у Росії визначає не Константинопольський патріарх, а сімферопольський "поліціянт".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки