MENU

Ставлення до ґендеру все більше стає маркером ідентичності

1086 0

Підтримка сім‘ї – важлива й незаслужено занедбана галузь державної політики. Деградація сім‘ї через соціальну безвідповідальність, пияцтво, наркоманію, масу покинутих дітей і полишених наодинці зі старістю батьків, толерування насильства вдома – реальна проблема українського суспільства.

Але! Поряд із реальними проблемами існує брудна політика, що грає на незрілих емоціях, фобіях і стереотипах, страхом перед новим і незрозумілим.

Читайте також: Бабуїнізм не пройде: несподівана вакцина проти дискримінації

Прикладом цьому є розгортання атаки на ще молоду й до кінця не сформовану ґендерну політику, що долає нерівність чоловіків і жінок, на спроби законодавчо ввести захист людини від домашнього насильства (Стамбульська конвенція), намагання сіяти ненависть до людей, що не бояться вийти за межі шаблону "традиційної" ґендерної поведінки.

Такі спроби розколюють й ослаблюють українське суспільство, створюють нові лінії розбрату, які вигідні лише ворогам.

Метою поширення цієї хвилі є показати Європі: мовляв, дивіться, українці лише придурюються, що вони європейці, насправді вони, якщо копнути глибше – сіамські близнюки Путіна, бо полюбляють те, що пропагує він, і виступають проти того, на чому стоїть сучасна Європа – проти ґендерної рівності, поваги до інакшості.

Читайте також: Чому чоловікам у нашій країні варто спробувати побути феміністами

Ставлення до малозрозумілого для загалу поняття "ґендер" усе більше стає маркером ідентичності (європейської чи протилежної). Доведеться визначатися, хоча комфортніше було б максимально відтягнути момент визначення: адже українці будуть по обидва боки барикад, і поборники "скрєп" ділитимуть суспільство дедалі жорсткіше – тут в одному флаконі й замовлення ззовні, й корисні... недалекі люди зсередини.

Сімейні цінності – потужний об'єднавчий фактор суспільства, який за жодних обставин не можна віддавати на відкуп сумнівній фракції "друзів Путіна" та прилученців до них...

А ключовими. маяками сучасної європейської політики захисту сім‘ї є, зокрема, Стамбульська конвенція із протидії домашньому насильству – бо захищає права членів сім‘ї від кулака й ножа незалежно від статі, віку та ґендерної ідентичності; й ґендерна політика, бо дозволяє гармонізувати людські потреби в суспільстві та сім’ї, не заплющуючи очей на справді наявні відмінності між людьми.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олександр СУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини