"Бабло є, а відповідальності за його розпил немає". Майже 200 населених пунктів в Україні нині – без легітимної влади
Мала вчора розмову з Сергієм Власенко щодо виборів міських голів. Уявіть собі, 196 населених пунктів нині в Україні – без легітимної влади. Місцеві еліти знайшли чудову схему: влаштовують "безвладдя", яке всіх влаштовує, і дерибанять місцеві ресурси та бюджети "інкогніто". Бабло є, а відповідальності за його розпил немає. Це ж чудово!
Наприклад, мер Гданська загинув 14 січня 2019 року, і сьогодні у Гданська вже є новий мер. А мер Ірпеня втік від виборців та від відповідальності на свій день народження 2 серпня 2018 року, а Ірпінь досі не знає дати обрання нового міського голови. Так само, як Полтава, Луцьк, Українка і, повторюся, майже дві сотні інших населених пунктів країни.
Читайте також: Політолог: Вибори президента – це далеко не все, чим має обмежитися ваша участь у політиці
Оце реальна різниця між Європою та Україною. Андрій Парубій, Володимир Гройсман, Петро Порошенко і френди-депутати, зокрема, Ірина Геращенко та Олександр Черненко, поясніть, будь ласка, хто в Україні готовий за це відповідати, бо це точно проблема центральної влади – призначити дату виборів влади місцевої.
Громадянська мережа ОПОРА та Ольга Айвазовська, чи можна щось з цим зробити, адже політики не несуть жодної відповідальності за те, що вони не призначають вибори. Бо це теж схема: у випадку Ірпеня, наприклад, наша в.о. міського голови спочатку не прислала поштою комітету Власенка копію заяви екс-мера про відставку, а нині – не прислала його копію паспорту. І це є реальна підстава не розглядати документи з Ірпеня на призначення дати виборів.
Тобто всі електронні реєстри, ID-паспорти (Карплюк його точно отримав), відбитки пальців – не годяться. Має бути ксерокопія, прислана його колишніми підлеглими з Ірпінської міської ради поштою в апарат ВР, а для них – проблема її зробити за понад шість місяців. Уявляєте всю глибину цього дна? Аналогічна історія з виборами в Полтаві, до речі, – просто не прийшов весь пакет документів про екс-мера. Поштою...
Читайте також: Яким чином "децентралізація" допоможе скласти уявлення про реальний соціально-демографічний стан України
Тегну ще Комітет виборців України та Андрія Магеру, може у вас є ідеї, що з цим зробити? А також Центральна виборча комісія – Central Election Commission of Ukraine та Асоціація міст України.
Ну і всіх наших тегну: Mykola Malukha, Inna Gadzynska, Олександр Равчев, Ірина Федорів, Сергій Огородник, Сергій Корнилюк, Inna Gryschenko – я розібралася, в чому річ, ось як воно все прозаїчно виходить.
Будь ласка, зробіть перепост і тегніть тих представників громадського сектора, які можуть зрушити цю зручну схему дерибану бюджетних грошей і землі з місця. Буду вдячна за фахові коментарі на цю тему, бо збираюся писати далі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки