MENU

Політолог: Вибори президента – це далеко не все, чим має обмежитися ваша участь у політиці

306 0

Зараз у нас наближаються президентські вибори. Звичайно, вони викликають найвищий рівень суспільної уваги. Більшість поділилася на "партії", відстоюючи позиції свого "улюбленця".

Хоча все це виглядає відобаженням традиційного нашого ставлення до президента як до "батька нації" з усіма відповідними атрибутами.

Але далеко не все залежить від президента. Дещо – від уряду. Дещо – від парламенту. Дещо – від місцевого самоврядування. А от увага до виборів "нижчого рангу" у нас завжди менша, що видно і по явці.

Читайте також: "Право на владу": Юлія Тимошенко та інші

Однак не слід недооцінювати і подібний рівень. Те саме самоврядування може вплинути на ваше повсякденне життя більше, ніж будь-який президент.

Приміром, у питанні тарифів. Тепер вартість тепла визначається постачальниками на підставі розрахунків, погоджених і затверджених органами місцевого самоврядування. У кожному населеному пункті ця вартість своя. У неї входить вартість палива, ремонтів, зарплат, вкладень у модернізацію і т.д.

Чим сучасніші котельні і надійніша інфраструктура (немає втрат тепла) – тим нижча вартість тепла. Так, міська влада Кам'янець-Подільського модернізувала котільні і переобладнала їх під роботу на альтернативному паливі, відмовившись від дорогого газу. У результаті жителі платять найменший тариф по всій Україні – 1293,53 грн / Гкал.

Читайте також: Кабмін увів більш жорсткі умови отримання субсидій

Тож громади повинні розуміти, хто відповідає за вартість тепла у їх будинках і завжди пам'ятати про це під час місцевих виборів. Як і про значимість самих цих виборів.

Не треба думати, що ти собі визначиш "батька нації", і на цьому – все. Навпаки, це лише один із політичних епізодів, але далеко не все, чим має обмежитися ваша участь у політиці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини