MENU

Удруге в історії вченим вдалося досягнути ремісії в пацієнта з ВІЛ

2124 0

Удруге в історії вченим вдалося досягнути стану ремісії в пацієнта з ВІЛ після того, як йому пересадили стовбурові клітини. Він знаходиться у стані ремісії вже 18 місяців і не приймає терапію. Про це повідомляє BBC з посиланням на наукову статтю в журналі Nature.

У неназваного пацієнта з Лондона, який з 2003 року жив з ВІЛ, у 2012 році діагностували лімфогранулематоз. Окрім лікування хіміотерапією, лікарі пересадили гемопоетичні стовбурові клітини від донора з двома копіями гену CCR5Δ32 – що призвело до стадії ремісії як захворювання на ВІЛ-інфекцію, так і злоякісного захворювання.

Пацієнт легко пережив трансплантацію та перестав вживати антиретровірусну терапію (необхідна для підтримки організму людей з ВІЛ). Утім лікарі підкреслюють, що говорити про повне одужання зарано.

Читайте також: Чистильщики в медицине

Це вже другий відомий випадок в історії, коли пацієнт з таким способом лікування переходив у стадію ремісії ВІЛ. 10 років тому в Німеччині пацієнт з ВІЛ Тімоті Браун перейшов у стадію ремісії після пересадки стовбурових клітин від донора з мутацією. У Брауна, окрім ВІЛ, був лейкоз, і йому двічі робили пересадку, а також він проходив променеву терапію всього тіла.

На думку вчених, позитивний результат з лондонським пацієнтом свідчить про те, що випадок 10-річної давності у Берліні не був аномалією й лікування на основі мутації в гені CCR5Δ32 – можливе.

«Якщо ми зможемо зрозуміти, чому ця процедура працює з одними людьми й не працює з іншими, ми наблизимося до нашої кінцевої цілі лікуванні ВІЛ. Але поки що цей спосіб все ще надто ризикований для пацієнтів з ВІЛ, у яких не має інших захворювань», – сказав Грем Кук з Імперського коледжу Лондона (він не брав участі в дослідженні).

Читайте також: Почему немецкие врачи не ходят к больным детям

Ендрю Фрідман з Кадіффського університету зазначив, що треба більше часу, аби зрозуміти, що вірус не повернеться на пізнішому етапі.

«Хоча цей тип лікування явно не практичний для лікування мільйонів людей по всьому світу, які живуть з ВІЛ, таке дослідження може допомогти в розробці ліків проти ВІЛ», – сказав Фрідман.

Раніше каліфорнійські дослідники встановили в організмі приматів ті області, які вражає ВІЛ, та «навчили» імунну систему тварин виокремлювати антитіла для атаки цих областей. На людині вакцину ще не тестували.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини