MENU

Дев’ять "золотих" правил успішного вивчення української мови

3156 0

У житті кожного справжнього українця настає особливий момент, коли йому конче необхідно вивчити українську мову.

Це завдання не з легких. Тим паче, коли над тобою витає дух левиці Ірини Фаріон чи "падає безжалісно град, б’ють блискавиці" Олега Анатолійовича Винника (і не питайте, звідки я знаю, що він Анатолійович!). Якщо ви нарешті готові вивчити мову предків і визнаєте, що Ісус Христос – родом із Галичини, вам неодмінно треба засвоїти дев’ять золотих правил, що стане запорукою вашого лінгвістичного успіху.

Будь ласка, повторюйте їх щоразу, коли сумніватиметеся у своїй ролі в державотворенні або коли падатиме ваш патріотичний дух. Вивчіть їх, як два по два чотири, щоб від зубів відскакувало, щоб назубок, щоб дзвеніло, і щоб коли вночі розбудять згадали – і далі за шкільною програмою.

Читайте також: Нехай суржик єднає серця – письменник

1. Милозвучність. Запам’ятайте раз і назавжди, що українська мова посідає друге місце у світі за милозвучністю. Ніхто не знає напевне, яка клята мова сіла на перше місце й не дає прорватися мові Ісуса Христа, але точно відомо, що потрапила вона туди шляхом погроз, кумівства й корупції. Дослідники називають переможця залежно від своїх туристичних уподобань: італійська, французька, турецька, болгарська, есперанто, задовбанто, суахілі, заманалі і так далі, і так далі. Але знайте, що в потилицю йому завжди гаряче дихає українське чергування "у" з "в" та "і" з "йот".

2. Споконвічність. Науково доведено, що українська мова – найдавніша мова світу. Ні для кого не секрет, що вона давніша за санскрит, та що там санскрит – ця милозвучна й люба серцю динозаврів мова існувала ще в часи Великого вибуху. Ось як пише про це найдавніша книга світу, Ефіопське Євангеліє: "І стався Великий вибух, і утворився Всесвіт, і зароїлися мікроби на планеті Земля, і виринули зі Світового океану три заповіді, вибиті на берестових грамотах: "Ти мені заговориш, падлюка, українською", "Українською мовою їж, пий і розмножуйся" і "Не матюкни". І пішли пророки по землі священній, і сповідували вони слово українське Олександра Потебні серед динозаврів, амонітів і пітекантропів".

3. Співучість. Ніколи не забувайте, що українська мова – найспівучіша мова у світі. Це знання допоможе вам у будь-який важкий момент і дасть сил у подоланні незборимих обставин. За будь-якої незрозумілої ситуації – співайте. Цей метод опрацьований і перевірений століттями. Будьте як Наталка Полтавка. За душею ані копійки, коханий хз-де, до вас підкатує стрьомний мужик – а ви співайте. Цей метод – як пиво після горілки – завжди діє. Або ось, берете, наприклад, в АТБ віскі зі знижкою, підходите до каси й розумієте, що грошей усе одно не вистачає. Оголосіть касиру: "Слова Вадима Крищенка, музика Олександра Злотника – і співайте: "Ти – касир, а я – упир, ось тобі орієнтир: ти мені – віскарик, я тобі – п’ятнарик".

4. Матюки. Матюків в українській мові немає й ніколи не було. Усі ми знаємо, що матюки придумали москалі, кацапи, цигани, фріци, жабоїди, макаронники й піндоси. А в щирої, лагідної, співочої української нації їх зроду не було й не буде. А як не вірите, то це легко перевірити. Знайдіть питомого українця та швиргоніть йому на ногу каменюку. Поза всяким сумнівом, він лагідно гукне: "Матінко рідна, та що ж ти, поганцю, чиниш?!". Або зайдіть у редакцію питомо українського журналу "Дивослово" й вирубіть їм світло. Присягаюся, звідусіль залунає: "Ой лишенько! Та що ж це! Лелечко! Божечку! Халепа!" І, чесне слово, якщо ви розіб’єте директору інституту української мови айфон, він зойкне саме "А хай тобі грець!", а не те, що ви подумали у своїй розбещеній матюками буйній голівоньці.

5. Чужорідні елементи. Що є сили уникайте запозичень, іншомовних слів і всіляких спроб ворожих словесних зазіхань. Пильно й ненастанно політь бур’ян. Не пускайте у свою мову всілякі селфі, планшети, біткойни і смузі. Замінюйте їх питомими відповідниками, себеньками, обаполками, гривнями і компотами. Плутайте ворога. Кажіть "калідор", "лісапет" і "гурки". Так ніхто не здогадається.

6. Правопис. Забудьте про український правопис, бо його складали москалі, кацапи, цигани, фріци, жабоїди, макаронники і піндоси. Словом, вороги українського державотворення, патріотизму й милозвучності. Ніхто вам не указ – ламайте систему. Пишіть "село" через "и", ставте кому між підметом і присудком і забудьте про апостроф. Рвіть греблі! Виходьте з берегів! Ідіть у Фейсбук і чмиріть неграмотних графоманів. У світі є одна правильна українська мова – ваша. Решта – від лукавого.

Читайте також: Чому не можна скорочувати Лесю Українку й чим однофамільця замінити

7. Інвентар. Ефективне вивчення української мови неможливе без допоміжних інструментів. Тому при собі завжди слід мати китицю калини, гілочку верби, глек із молоком, плахту, віночок, віз і хату-мазанку. Не завадить прихопити журавля, а краще трьох. Коли не згодні з опонентом, погрожуйте родовим прокляттям, кличте на допомогу дух Івана Франка, робіть страшні очі й махайте вербою, як мечем джедая. У такому випадку ви – нездоланний, як Котигорошко, і неперевершений, як Оленка Зміючка.

8. Моральна налаштованість. Плачте. Страждайте. Тужіть. Квильте, як Ярославна в Путивлі, летіть чайкою-зигзицею по Дунаєві, омочуйте бебряний рукав у Каял-ріці, утирайте князю криваві його рани на дужому його тілі. При вивченні української мови не час радіти й веселитися. Це тяжкий, стражденний і безмірно трагічний процес, це вам розкаже будь-яка вчителька української мови. Бажано також учитися у правильної вчительки, щоб "висока, прямесенька, як стрілочка, чорнявенька, очиці – як тернові ягідки, брівоньки – як на шнурочку, личком червона, як панська рожа, що в саду цвіте, носочок так собі прямесенький, із горбочком, а губоньки – як цвіточки розцвітають, і меж ними зубоньки – неначе жорнівки, як одна, на ниточці нанизані" та щоб сунула як чорна хмара, і від одного погляду щоб помідори в’яли.

9. Певняк. Спробуйте просто заговорити українською. Чесне слово, вона не кусається, я це знаю напевне. І навряд чи українці кидатимуть каменюки чи розбиватимуть ваші айфони за неправильну вимову. Просто говоріть, а вона вам віддячить усією своєю калиновою милозвучністю і щирою любов’ю до краси, радості й щастя.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга ДУБЧАК для Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини