MENU

Нас не навчили, що "Я не знаю" – це часто єдина нормальна відповідь і здорова реакція на ситуацію

1998 0

Завжди кажіть "Почекайте, я подумаю".

В школі найстрашніше було встати і мовчати. Вийти до дошки і не сказати нічого взагалі. Краще було хамити, збиткуватися з інших чи принижувати себе, розважаючи публіку – але не бути отим, хто і слова з себе не вичавить. На співбесіди на роботі радять підготувати відповіді на всі можливі запитання заздалегідь. Для того, щоби невимушено почуватися в компанії радять мати свою думку про загальновідомі фільми, музеї, військові конфлікти, персоналій, політичну ситуацію, тренди в літературі, балеті та металургії.

Нас не навчити не мати відповіді. Нам не сказали, що "Я не знаю" або "В мене ще не було нагоди або причини про це подумати" або "Я ще не вирішила і потребую більше часу, щоби все взажити" – це дуже часто єдина дійсно нормальна відповідь і здорова реакція на ситуацію. 

Читайте також: Как научить ребенка проявлять и контролировать эмоции – обьясняет психолог

Токсичні та пасивно-агресивні люди часто намагаються нокаутувати прямими запитаннями: А чому тоді така реформа не пройшла в Європі? А скільки конкретно грошей бюджет на це виділяє? А скільки дітей потребує таких змін? А чим конкретно це молоко краще ніж оте? А скільки саме продажів згенерує ваша пропозиція? А для чого саме тобі потрібна машина?

Якщо людина не має конкретної та вірної відповіді на пряме запитання – а як правило це запитання, на які або немає конкретної відповіді, або щоби її отримати потрібне додаткове дослідження чи аналіз, – людина використовує це як аргумент своєї вищої позиції. Знаєте, як в дитинстві – якщо я спитав щось таке, що ти не знаєш, то я кручє. 

Різні схеми успішності пропонують або завжди казати так, або вміти круто і однозначно відмовляти, або бути готовим до всіх кульбітів співрозмовників і в такий спосіб залишатися завжди на коні, але я дуже часто стикаюся з тим, що наявність завжди готової та негайної відповіді на все – це ознака поверхневості, невиваженості, відсутності стратегії чи принаймні невміння її масштабувати під реалії світу і постійні зміни, а прагнення мати ці відповіді завжди – швидкий, короткий і успішний шлях в невроз.

Читайте також: Мама устала: как справиться с эмоциональным выгоранием у родителей

Я люблю слова "Я не знаю". По-перше, після них всі можуть відчепитися та йти собі, куди йшли далі. Маніпуляція станом напруги, коли від тебе очікують негайної відповіді, а ти її не маєш, стає неможлива. А по-друге, це означає, що я зараз подумаю, чи воно мені треба, і якщо вирішу, що треба – то дізнаюся. Ті, кому треба, щоби я щось для них дізналася чи вирішила, почекають завжди.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Катерина БАБКІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини