MENU

Кремль досі живе в СРСР: російська претензія на монополію в історичній пам'яті

4141 0

Рішення Слідчого комітету Росії порушити кримінальну справу проти голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича – не просто пропагандистський крок

Це доказ того, що російське керівництво все ще живе в Радянському Союзі та сприймає себе саме в ролі керівництва СРСР.

Читайте також: Псевдоюридична маячня зі смішними висновками: Росія порушила справу проти В'ятровича

Коли Слідчий комітет Росії порушував кримінальні справи проти українських чиновників-силовиків, це ще можна було якось пояснити тим, що фігуранти цих справ здійснювали якісь дії проти російських громадян – ну хоча б не давали можливості російським військовим і диверсантам окупувати Україну. Коли в коло осіб, яким висунули звинувачення, потрапив Арсеній Яценюк, російські дії остаточно перетворилися на поганий анекдот. Але Яценюка хоча б звинувачували у злочинах, які він нібито здійснив на території Російської Федерації. А ось В'ятрович...

А В'ятрович – це претензія на монополію в історичній пам'яті. Причому монополію не пропагандистську, а кримінальну. Якщо не хочеш думати так, як ми, якщо ставиш під сумнів нашу версію "правди", якщо не хочеш погоджуватися з безпардонною брехнею російської пропаганди, якщо наважуєшся оприлюднити факти, які Кремль хоче приховати – ми тебе засудимо й посадимо. Так, не обговоримо, а посадимо. І це повинен розуміти кожен, хто дотримується іншої точки зору.

Читайте також: Російсько-українське протистояння має глибоке історичне коріння

Може здатися дивним, що в Москві таким чином ставляться до іншої країни, до її інституцій, до її громадян. Але в тому-то й річ, що для Кремля, для Слідчого комітету Україна – не інша країна, а тимчасово окупована американцями і їхніми помагачами територія. Тобто приблизно те ж, що для самої України – Крим і Донбас.

І кримінальні справи порушуються просто на майбутнє, на час, коли російські війська будуть в Києві, а Слідчий комітет почне працювати в будівлі МВС України. Розумію, що комусь ці плани можуть здатися просто безглуздими фантазіями.

Але Путін і його оточення живуть цими фантазіями. І вже не раз доводили, що готові втілювати їх у життя.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини