MENU

Депутатів пора скасувати

1705 3

В Україні великий запит на скасування депутатської недоторканності. Та я запропонував би дещо інше – скасувати всіх депутатів. Ну добре, не так щоб зовсім скасувати ідею парламенту. Але виключити повністю із Конституції та законів слово «депутат». Десь так як ми викреслили свого часу «беркут». І приблизно з тієї ж причини.

За 28 років незалежності слово «депутат» здебільшого має негативне забарвлення. Воно асоціюється з безкарністю, корупцією, вседозволеністю та безвідповідальністю, а також з Радянським Союзом. Багато хто прагне отримати депутатський мандат, аби мати депутатську недоторканість, а зовсім не для того, щоб представляти інтереси людей. А ті депутати, які є справді іншими, не можуть донести свою інакшість – бо їх бачать через призму уявлення про «депутата».

Читайте також: Рибчинський: Питання, які хвилюють Банкову, це лише особисте збагачення і збереження влади будь-якою ціною

Ми часто вкрай недооцінюємо значення символів. Слова і назви – це також символи. Наш мозок наперед знає, чого очікувати і підлаштовує старі концепції під оцінку нової людини. Якщо ви чуєте «генеральний прокурор» – одразу маєте асоціації з людиною, яка має величезну владу та може організувати кримінальні справи проти будь-кого. А ось «державний адвокат» зовсім не має такої негативної конотації.

Я би пропонував замінити всіх «депутатів» на «представників». Громадяни обирають своїх представників до парламенту. Найкраще мати назву, яка відповідає змісту.

Читайте також: Як технологи Порошенка значно змінюють реальні рейтинги. ФОТО

«Громадський представник» звучить просто і максимально коректно. А для громадян – одразу дає вказівку на що їм варто розраховувати. Хто представник від вашого округу? Чи подав звіт ваш представник? Чи підпишете ви звернення до свого представника?

Думаю, що для багатьох така зміна може видаватися задрібною і неважливою. Та я впевнений, що така зміна є дуже важливою. Депутати і ради є символами, які нам дісталися від Радянського Союзу. Давно прийшов час відправити їх на звалище історії – до серпів і молотів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини