"Освітні експерти" Зеленського проти арифметики – трагікомедія в трьох діях
Дія перша. Вчора на відео зустрічі з Зеленським «експерт» Олександр Чубатенко розповів, що за його розрахунками для виплати українським вчителям зарплати в 4 тисячі доларів на місяць достатньо 200 мільйонів доларів на рік. Головний освітній «експерт команди Зе» Сергій Бабак підхопив: «Це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри». Сам Зеленський слухав і радісно кивав. Проблема, звичайно, в тому, що якщо 450 000 українських вчителів помножити на 4000 доларів зарплати, то цифра 200 мільйонів на рік ніяк не складається – виходить 1.8 мільярди доларів на МІСЯЦЬ чи більше 21.5 мільярдів на рік. «Експерти» так поспішали почати реформувати освіту, що забули вивчити шкільну арифметику. А кандидат в президенти не помітив помилку в 100 разів (!) в простих розрахунках. Відео поспіхом видалили з YouTube.
Читайте також: Як ви безкоштовно допомагаєте Зеленському й чому не слід цього робити
Дія друга. Сьогодні відео відредагували, видалили згадку про злощасні 200 мільйонів і залили на YouTube знову. Тепер «експерти» розповідають, що якщо «почати саджати», то «результатів конфіскації у лише кількох людей» вистачить, щоб забезпечити зарплатою в 4000 доларів на місяць всіх вчителів на 10 років наперед. І знову підступна арифметика наносить удар по планах реформаторів. Згідно з останнім рейтингом Forbes в Україні є сім доларових мільярдерів з загальними статками в 13.6 мільярдів доларів. А як ми з’ясували раніше, зарплата вчителям в 4000 доларів на місяць обійдеться нам в 21.5 мільярдів доларів на РІК. Навіть якщо уявити, що державі вдасться конфіскувати в усіх українських мільярдерів все до копійки (що, звичайно, економічно і юридично неможливо), то цього вистачить менше ніж на рік підвищення зарплатні. Фантазери на марші.
Читайте також: Сучасна драма девальвації інтелекту: як вона на нас позначається
Дія третя. В якій я вирішив відкрити передвиборчу програму Зеленського і прочитати, що там написано про освіту. Очікувано, вдалося знайти багато комічного. Наприклад обіцянка «відкрити український ринок для кращих іноземних закладів освіти» виглядає особливо пікантною для країни в якій десятки тисяч студентів щороку вже навчаються за кордоном. Але справжній шедевр програми це: «Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти».
Бог з ним, що в сучасній західній освіті ніхто не вживає слово «геній», а про ризики ярлика «обдарована дитина» минулого тижня в Стенфорді ми говорили півпари. Не будемо навіть питати про те, що робити людям, які раптом виявляться не «геніями». Але хто і як буде визначати «геніальність» учнів? «Освітні експерти», що не знають основ арифметики чи вчителі на зарплатах в 4000 тисячі конфіскованих доларів? Очікуємо на нове освітньо-комедійне відео Зе з роз’ясненнями!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки