MENU

Чому випадків ухиляння від служби в рази більше, ніж самих призовників

1608 2

Днями Євгеній Курбет оголосив про те, що у квітні-травні до лав ЗСУ буде призвано 700 юнаків з Черкаської області. Тобто майже всі юнаки з 18 до 27 років «під прицілом». Вважаю строкову службу – пережитком. Особливо в період військових дій на Донбасі. 

Чому так?

Зараз йде війна. І якби не пояснювали військові, що строковик не потрапить на Донбас, йому не вірять. Хлопці бояться, їхні батьки ще більше бояться. Тому випадків ухиляння від служби в рази більше, ніж самих призовників. Молодих пацанів ховають, переховують, відправляють в Польшу, до бабусь і дідусів на село. 

Читайте також: Білозерська: Наша війна триває. Усі, хто на фронті – є по суті добровольцями

У місті ще більш-менш, а в селах вручати повістки змушують голів села. Голова села, де 100 хат і всі всіх знають, це «наслухаєшся прокльонів на все життя»….

І не функція сільського голови ловити строковика. У містах працівники військкоматів разом з поліцією їздять по адресах, зупиняють на вулиці молодь для перевірки документів. Скільки таких випадків уже було і ще буде. 

А як бути директорам фірм і заводів, у яких працюють молоді люди віком до 27 років? Хорошого спеціаліста не знайдеш, а тут ще й в армію забирають. Тому зрозуміла реакція бізнесу, коли хорошого тракториста, комбайнера чи електрозварювальника забирають у військкомат. І «здати» його повинен сам директор, якому цей спеціаліст заробляє гроші. 

Читайте також: Мочанов: Моя война – мой долг. Иначе здесь будет другая страна

Я не проти строкової служби чи військової підготовки. Вона потрібна. Пропоную варіант відмінити строкову службу на період військових дій на Донбасі. Натомість всіх молодих людей віком від 18 до 27 років перевести в резерв, укласти контракти і змусити проходити військову підготовку двічі на рік в межах Черкаської області.

Виявить бажання юнак йти в армію – уклав контракт з ЗСУ, пройшов піврічну підготовку на полігоні і будь військовим. 

Кошти, які витрачають на весняні і осінні призови (а це більше двох мільйонів гривень по всій області) скерувати на резервну службу і на укладання контрактів з контрактниками. 

І напруга зніметься, і вівці цілі будуть, і вовки ситі, і гроші на армію будуть.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергей КУЗЛЯЕВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини